işletmelerde planlı bakım programı

Arkadaşa katılıyorum. Büyük bir termik santralde görev yapmaktayım. planlı Bakım programımız hala eksiklikler vermekte ki temin ettiğimiz şirket almanyada bulunmakta. Verimliliği hala %100 değil. Bu program ile sadece bir bölümün işlerini yapmama rağmen takibi zor oluyor kayıtları excellde ayrıca tutuyorum. bazen veri girişi yapmaktan sahadaki ilerime bakamıyorum. masa başı adamı oldum çıktım artık.

Ama yinede güzel bir programla datalar tutulsa daha iyi olur.

Bence şunu bir dene

https://sites.google.com/site/ramazanoflaz/yazilim/mest/mest-deneme-sueruemue

Merhaba arkadaşlar

Bakım için her işletme kendi makinelerine has bir program geliştirmesi en uygun olanıdır. Bunun ilk dökümantasyonunun hazırlanması uzun ve zahmetlli bir iştir. Öncelikle bakıma alınacak makinelerin bir listesi yapılmalı, listedeki makinalara bir işletme kodu verilmeli ve bu kodlar makina üzerine yazılmalı. Bakımı yapılacak makinaların her biri için bakım talimatı yazlır ve talimatlar tüm personelin görebileceği bir yere konur, talimat sade anlaşılır bir dille yazılması makineyi hiç tanımayan birinin bakım yapmasını sağlar. yazılan talimata uygun bir bakım formu düzenlenir bakım yapan elaman bu formdan yaptıklarını işaretler. Daha sonra hangi makineye hangi periyotlarda bakım yapılcağına karar verilir ve yıllık bir bakım programı oluşturulur, bu program dahilinde her ay başında o ay hangi makinelere bakım yapılacaksa bakım formları çıkarılır ve bakım yapan personle verilir ve uygulaması bakım yöneticisi tarafından kontrol edilir. Günlük haftalık gibi genel kontroller ve yağlamalar makine oparatörüne yaptırlırsa bakım ekibinin yükü azalmış olur. Ayrıca her makina için bir sicil kartı oluşturulursa ve bu karta makinenin büyük arızaları ve değişien paçaları kodu ile birlikte yazılırsa geriye dönük iyi bir data oluşturulmuş olur. Bu yapmış olduğunuz uygulama size ISO gibi kalite yönetim sistemleri denetlemelerinde kolaylık sağlayacaktır.

Kolay gelsin

Vaktin varsa şu programı denebilir misin?
Otomasyon"https://sites.google.com/site/ramazanoflaz/yazilim/mest/mest-deneme-sueruemue"]
https://sites.google.com/site/ramazanoflaz/yazilim/mest/mest-deneme-sueruemue[/URL]

mest i kurdum ama denem sürümü sona ermiştir diyor , açılmıyor.
bende iş güç proğramı yapacağım bir proğram arıyorum. ms project viewer diye bir proğram varmış ama işimi görür mü önerisi olan varmıdır? office proğramlarından birisiyle bu .mpp dosyalarını oluşturamazmıyım
teşekkürler.

linkdeki dosyayı indirdim ama bahsettiğiniz gibi kurulmadı hata verdi.... ve bilgisayar virüs uyarısı vemeye başladı, birtür server dosyası gibi gözüküyor, idirmek isteyen arkadaşlar dikkat etsinler.... yada ramazanoflaz arkadaşım bu konuda bir açıklama yapsa daha iyi olur....

fabrikaların makine enerji bölümleri için bir planlı-plansız bakım ve arıza kaydı programı bilen var ise paylaşabilir mi lütfen?

Umarım işine yarar. Ben Bakım-Onarım Müdür Yardımcısı olarak özel bir işletmede görev yapmaktayım. Bu yazdığım yazı da kendi çalışmamdır. Hoşçakal...

sq6tsh.jpg

a5j6tv.jpg

2a56wg.jpg

2mwsegn.jpg

Hocam sizi gücendirmek istemem lakin , olaylara direk bakan bir insan olarak bu resimler sizin bakım müdür yardımcısı olarak
çalıştığınız firmadan geliyorsa gördüğüm kadarıyla ve tamamen kişisel olarak düşüncem Vay o firmanın haline dir!

iyi çalışmalar :)

motor bakımları ıcın access te olusturdugum programı kullanıyorum bakımı yaklasan ve bakımı gecmıs motor bılgılerıne ulasarak suzme yapabılıyor ve motore bılgılerıne ulasabılıyorum amator olarka yaptım ama kullanıyoruz

Elinde Exelde veya access de yazılmış bir planlı bakım programı olan arkadaşlar paylaşabilirse sevinirim ,Çünkü paylaşılan linkler hep ölmüş

yokmu halen şu programıı ekleyen

Forum istatistikleri

Konular
128,106
Kullanıcılar
449,807
Son üye
bdursun

Yeni konular

Geri