iş kurmak isteseniz

tahir549

Usta Üye
Merhaba
arkadaşlar siz iş yeri açmak isteseniz elektronik sektörünün hangi dalında ne yapmak nasıl bir iş yeri açmak isterdiniz bu elektronik sektörünün hangi kolu olurdu.Ben imalat üretim üzerine gsp gps sistemler güvenlik sistemleri üzerine birşeyler düşünüyorum ancak iş yerini açıpta 3-5 ay sonra batmakta istemiyorum bu bağlamda hem bana riske giridğime değecek güçte gelir sağlayıp hem işletmemin giderlerini hemde kar yaptıracak bir iş yeri açmak istiyorum sizce ne yapmalı nasıl bir iş hangi dal üzerine ne açmalı yardımlarınızı bekliyorum

Merhaba
arkadaşlar siz iş yeri açmak isteseniz elektronik sektörünün hangi dalında ne yapmak nasıl bir iş yeri açmak isterdiniz bu elektronik sektörünün hangi kolu olurdu.Ben imalat üretim üzerine gsp gps sistemler güvenlik sistemleri üzerine birşeyler düşünüyorum ancak iş yerini açıpta 3-5 ay sonra batmakta istemiyorum bu bağlamda hem bana riske giridğime değecek güçte gelir sağlayıp hem işletmemin giderlerini hemde kar yaptıracak bir iş yeri açmak istiyorum sizce ne yapmalı nasıl bir iş hangi dal üzerine ne açmalı yardımlarınızı bekliyorum

Merhaba;
Bunu en iyi siz bilebilirsiniz.Çünkü sizin neleri yapıp neleri yapamayacağınızı ben dahil kimse bilemez.

endüstri alanında iş yapacaksanız güç elektroniği ile bunların arasında olmasını tavsiye edebilirim

gsp sistemleri nedir?

Şu an, 1500TL. üzeri bir iş bulup çalışabiliyorsan, senden kralı olmaz..Asla bir iş yeri açmanı tavsiye etmem.
Ammaa, ben büyük sermaye sahibiyim, büyük iş yapacağım diyorsan, o zaman da çinlilere danış, yada çin piyasasını takip et derim.

Şu an, 1500TL. üzeri bir iş bulup çalışabiliyorsan, senden kralı olmaz..Asla bir iş yeri açmanı tavsiye etmem.
Ammaa, ben büyük sermaye sahibiyim, büyük iş yapacağım diyorsan, o zaman da çinlilere danış, yada çin piyasasını takip et derim.

1500 TL ve üzeri iş bulsam eve gelmem orda yatarım abi :D

Ha bulamıyom mu buluyom ama ikamet adresime uzak kaçıyo yol parası yemek kıl tüy derken yine 850 - 900 arasına geliyo o yüzden o kadar çırpınmıyorum çok şükür şimdiki işimde 885 lira maaş ssk yol yemek itibar resmi siyah plakalı araç herşeyi kanunla iç içe resmiyetin had safhada olduğu bir iş yerinde çalışıyorum ortamımda çok şükür şeytanın kulağına kurşun çok iyi idare edip ekmeğimi kazanıyorum Ammaaaaa...

Diyelim ki kendi iş yerimi açmak ve kendi işimi yapıyo olmak istiyorum yada işsizim bir iş kurmak istiyorum işte o zaman gps üretimi devreleri haritaları enlemi boylamı bilmem endüstrisi kılı tüyü ile hiç uğraşmayacak büyük maliyetler istemeyen zamanla kazandıkça içine girip mali yatırımımı yükseltecek işler yapardım.

En basitinden bir dükkan açar Bilgisayar tamiri Tv tamir çanak anten kurmak Uzaktan kumanda pil klavye sıçan gibi basit ve maliyet istemeyen riski olmayan bi anda üstüme çok yük bindirmiyecek işler ile başlar başardıkça derine giderdim.

Bu da Bilgi olarak yetmediğimden yada cesaretsizliğimden değil de mantık olarak riske girmemeyi sevdiğim için adım adım giderdim ;)

Getirisi küçük olur bi anda açılamassın vs ama bir devreyi yaparken bile adım adım bölge bölge yapıp tasarlamassanız önce o bölgeleri çalıştırarak adım adım gitmesseniz devre bile çalışmıyo çalışsa bile randıman alamıyoruz...

Şahsi fikrimdir herkesin görüş ve düşüncelerine bayrağıma namusuma ekmeğime el dil uzatmadıkça saygı duyarım hayırlı akşamlar.

benim düşüncem ise aynı has artvinli arkadaşım ile ama montajı değil sadece sat birtane kırtasiye gibi, 1tl (birmilyoncu) tabirli yerlerden aç birtane oraya kim gelirse gelsin en az 5tl bırakıyor zarar etmiyecek iş istersen işte bu iş derim... he bir elektronikçi olarak ta bunları çok memnuniyetsizce yazıyorum oda zoruma gidiyor :( mesleğin içine ettiler RABBİM hepimize bol ve helal kazançlar versin... he bu arada parça kontör işinide muhakkak al...

benim düşüncem laptop ve telefon tamir yeri açmak ve yanına güvenlik alarm işi yapmak ve yanımda 5-6 eleman olması veya fabrikalara otomasyon işi yapan bi yer kurmak daha çok para var hem.

şu zamanda şüphesiz bir tek dalda çalışmak kesinlikle yetersiz.Ama elektronik alanında çalışıcam diyorsanız bunlardada bir karar vermelisiniz satışmı arıza mı dizayn ve projemi uygulamamı ve yazılım kesinlikle gerekli bence bu yukarıda saydıklarımı tek başına yapmak imkansız denebilir..ama güç elektroniği konusu günümüzde hala tam yerleşememiş olsada kontaktörleri röleleri mekanik yapıdaki kontrol elemanlarını artık çöpe atmak için en ideal alan diye düşünüyorum..panolarda kontaktör röle yerine profesyonel güç kontrol kartları yapabilirsiniz..

mesleğim haricinde iş yapmak istemiyorum.
üretimle ilgili birşeyler yapmak istiyorum ama yanında hazır sistem elektronik güvenlik sistemleri krulum teknik destek Bakım konularını düşünüyorum.
endüstriyel kart tamirinin nasıl yapıldığını bilmiyorum bu iş zor demişlerdi bilgisayarla felan arıza bulan cihazlar felan varmış galiba ama teknik bilgim olması için elinizde bilgi döküman kurs yeri bilgileri varsa paylaşırsanız sevinirim.
Ben ilk başlangıçta 2-3 eleman ile başlayıp iş yoğunluğuna göre eleman takviyesi düşünüyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri