Işıldak Aküsü Kurtarılabilir mi?

Evet abi şarj olacakti. Telefondan yazinca dikkat ediyorum ama arada duzeltmeden kacirdiklarim oluyor. Uyari icin teşekkürler mesaji duzenliyorum. Anlam kaybi olmasin.
Düşünüyorum bende sqej devresi ne diye . Jeton sonradan düştü.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bu tür çin işi ışıldakların genel sorunu şarj devresinin düzgün olmamasıdır.

Üzerinde trafo bile bulunmamaktadır. Amaç satın alındıktan sonra 5 - 10 döngü çalışsın yeter.

Bu nedenle bu tür ışıldaklar markalı alınmaz ise sonuc bu.

Modifiye edilemezmi edilir ama elektronikten biraz anlamak gerekli.

Kolay gelsin
arkadaşın dediği doğru, geçenlerde neredeyse 10 kez kullandığım 4 yıllık ışıldak şarj esnasında koku ve ses çıkardı, içini açıp baktığımda devresinden 3-4 parça yanmıştı, çöpe atmak zorunda kaldım

Arkadaşlar hepinize çok teşekkürler. 2 3yıldır aktif olarak kullandı dedem bu ışıldağı. Şimdi fiyatları uçmuşken mecnur kullanmaya devam edeceğiz. 4v 8amper akü bulamadığım için 4v 5amper takmak zorunda kaldım. Herhangi bir zararı olur mu?

Arkadaşlar hepinize çok teşekkürler. 2 3yıldır aktif olarak kullandı dedem bu ışıldağı. Şimdi fiyatları uçmuşken mecnur kullanmaya devam edeceğiz. 4v 8amper akü bulamadığım için 4v 5amper takmak zorunda kaldım. Herhangi bir zararı olur mu?
olmaz, sadece daha az gider. 8 saat yerine 5 saat gider (örneklemedir, kaç saat dayanır bilemem)

olmaz, sadece daha az gider. 8 saat yerine 5 saat gider (örneklemedir, kaç saat dayanır bilemem)
Çok teşekkür ederim. Birde daha uzun süre kullanmak için yapabileceğimiz bir şeyler var mı? Genelde gece şarja takıp sabah alıyor dedem bu ömrünü etkiliyor mu?

şarj devresini bilmiyorum ama standart olarak akü dolduğunda kesmesi lazım. yine de tüm gece şarjda bırakmayın.

Çok teşekkür ederim. Birde daha uzun süre kullanmak için yapabileceğimiz bir şeyler var mı? Genelde gece şarja takıp sabah alıyor dedem bu ömrünü etkiliyor mu?

Daha uzun sure icin bataryayi buyutmeniz gerekli.

Şarj konusuna dikkat cihazda sarj kesici devre yok. Tavsiyem 6 saatten fazla takili birakmayin.

Daha uzun sure icin bataryayi buyutmeniz gerekli.

Şarj konusuna dikkat cihazda sarj kesici devre yok. Tavsiyem 6 saatten fazla takili birakmayin.
Bu devre adaptörde olabilir mi hocam? Şarj olurken kırmızı dolunca yeşil yanıyor adaptör.

powerbank derken şarj sıkıntısı olmasın diye, 18650 tamam ama 5 volt devresi şarj devresi uğraşmasın diyedir, sayın ustam. eğer elinden geliyorsa neden olmasın ki. benim ışıldaklara çıkma 18650 koydum, şarj olayını da arızalı powerbanktan söküp taktım. şimdi sıkıntısız çalışıyor
Hocam powerbankı ışıldağa bağlarken voltaj düşürme-yükseltme devresi kullandınız mı ? Işıldakların çalışma voltajı genelde 4 veya 6 v oluyor, powerbank çıkışı ise 5v.

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri