Işıklı adi anahtar bağlantısı.

gkhantrkmn

Üye
Arkadaşlar ışıklı adi anahtar aldım ancak iç yapısı nasıl bilmiyorum nötr hattı gerekiyo mu yoksa direktmi baglaniyo sonuçta 220 volt zarar vermesin.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
o anahtarlarin cesiti cok sizdeki kac klemensli
bazilari aydinlatma uzerinden donen notur uzerinden yanarken bazilari notur ister
3 klemens ise faz notur lamba uclari vardir burda kasaya notur cekmeniz gerekir

2 ise oldugu gibi baglanir flamanli ampul calistiriyorsa lamba sonukken gece anahtari bulunmasi icin yanar.
ancak tasarruflu ampul vs varsa geceleri goz kirpar can sikar.

Bendeki iki uçlu bunu floresan lamba ile kullansam sıkıntı olur mu.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Baglanti yerinin kiyisina kosesine bak P, N, L diye ibareler vardir. Veya 2P yazar. N yaziyorsa notr durl

Bağladım ancak tasarruf ampulleri yanip sonuyo bunu nasil engellerim acaba paralel direnç mi bağlasam.

Bağladım ancak tasarruf ampulleri yanip sonuyo bunu nasil engellerim acaba paralel direnç mi bağlasam.

o anahtarlarin cesiti cok sizdeki kac klemensli
bazilari aydinlatma uzerinden donen notur uzerinden yanarken bazilari notur ister
3 klemens ise faz notur lamba uclari vardir burda kasaya notur cekmeniz gerekir

2 ise oldugu gibi baglanir flamanli ampul calistiriyorsa lamba sonukken gece anahtari bulunmasi icin yanar.
ancak tasarruflu ampul vs varsa geceleri goz kirpar can sikar.

Sana önceden söylendi okumuyor musun!

Bende problemi nasil çözeriz diyorum zaten.

Anlaşıldı okumuyorsun, cevabı da yazıyor alt tarafı kaç satır ki? 3 ve 2 ile başlayan cümleleri oku! Bunun dışında bir şey istiyorsan onu fabrikadaki mühendisler dahi çözemedi :) yani çözümü yok!

Tamam işte bende onu diyorum madem çözüm yok tasarruf ampul takmıycaz genede Sağol.

Anlaşıldı okumuyorsun, cevabı da yazıyor alt tarafı kaç satır ki? 3 ve 2 ile başlayan cümleleri oku! Bunun dışında bir şey istiyorsan onu fabrikadaki mühendisler dahi çözemedi :) yani çözümü yok!

karistirma muhendisleri simdi ne yeri ne zamani gelecek konuyu kitletecek

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri