Işık Bariyerinde Tercih Ne Olmalı?

beyler bir sorum olacak sizlere ışık bariyeri sistemlerini kendi isteğimiz doğrultusunda farklı amaçlar için kullanabilirmiyiz.
Mesela; bir cismin boyunun ölçülmesi gibi?

Öncelikle ne istediğine bağlı bariyerler iki türlüdür birisi ışık kaynağı ile alıcı sensör aynı noktadadır ışık cisime çarpar geri döner.İkincisi tam karşısındadır ışık hattında kesilme veya zayıflama olduğunda devreye girer benim her zamanki tercihim tek noktada olmasıdır.Böylece çok hassas işlemleri bile yapabilirsiniz örneğin çarpıp yansıyan cismin yüzey renginin tespiti gibi aşağıdaki videoyu ve linki incelerseniz anlarsınız.
Technology, Research, Innovation Development

[video=youtube;UNReQWDyp9k]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UNReQWDyp9k[/video]

bence PİLZ sasmıcan alman malından

- - - Updated - - -

BENCE SACMICAN PİLZ DEN

Ne için ve nasıl bir işte kullanacaksin bu önemli ayrıca özel olarak isteğine görede yaptirabilirsin.

Leuze Keyence Reer Sick hepsini gördüm, kullandım fakat bana göre en kullanışlısı Pilz geldi. Konu güvenlik olunca gerçekten uzmanlar. Hele ki Pilz plc kullanıyorsan çift el acil stop güvenlik rölesine falan ihtiyaç duymuyorsun. Kullanmanızı tavsiye ederim.

Ne için ve nasıl bir işte kullanacaksin bu önemli ayrıca özel olarak isteğine görede yaptirabilirsin.

Hocam ben ışık bariyeri ile bir cismin boyunun ölçülmesini sağlamak istiyorum. Cism konveyörden ilerliyecek ve bariyerler arasından geçtiğinde cizmin boyu lcd yada pc de görülecek. cism boyu =15 cm gibisinden...
Sizce bu mümkünmüdür ???

lazerlerın omru ne kadar lazerlı bır barıyer yapmayı dusunuyorum

- - - Updated - - -

lazerlerın omru ne kadar lazerlı bır barıyer yapmayı dusunuyorum

ışık bariyerin de ışık belli bir acıyla yayıldıgın dan hassas olcemezsin dilersen 2.5 cm aralıklı olanı var

ışık bariyerin de ışık belli bir acıyla yayıldıgın dan hassas olcemezsin dilersen 2.5 cm aralıklı olanı var ,bu kutlede cisim arasına girince kontak veriyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri