içeri giren kişiyle yanan lamba

Mavi Gece

Üye
arkadaşlar karanlık bir odaya bir kişi girdiğinde lamba yanacak.odada bir kişi varsa ve eğer odaya bir başka kişi daha girerse lamba yanmaya devam edecek.odada kimse kalmadığında lamba sönecek.bu devre için yardımlarınızı bekliyorum.ne tip sensör kullanmalıyım.hangi devre elemanları lazım.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler şimdiden...

Kapasitif sensör kullanacaksın piyasa diliyle hareket sensörü.Sensörlü lamba satın alabilirsin,zor bulunan bir şey değil.Devreyi kurmak istiyorsan internette devreler var.Satın alabileceğin hazır kit devrelerde mevcut.Umarım yardımcı olmuşumdur.Kolay gelsin.......

sensörlü armatürler mevcutta var zaten hareketi algıladıkça yanmaya devam edecektir .eğer devresini istersen internetten bi araştır.eğer hazır istiyorsan nade iyidir.

bilgiler için teşekkürler arkadaşlar ama içerde kimse kalmadığında sönen lambanın devresi nasıl olcak o konuda bilgisi olan varmı?
diğer devreleri kuruyomda içerde kimse kalmadığında lambayı söndürecek şekili bulamadım bir türlü.

zaten sensörün zamanını ayarlıyorsun.o süre sonunda kimse içerde değilse zaten herhangi bir hareket algılayamaycağından röle kontağını açar ve lamba söner extradan bi devre gerekmiyor zaten devre böle tasarlanmıştır

zaten sensörün zamanını ayarlıyorsun.o süre sonunda kimse içerde değilse zaten herhangi bir hareket algılayamaycağından röle kontağını açar ve lamba söner extradan bi devre gerekmiyor zaten devre böle tasarlanmıştır

Arkadaşlar mekanlarda hareket sensörü ile kontrol sizide rahatsız etmiyor mu? Tamam apartman önüne falan koyulabilirde, oda içlerinde bana çok saçma geliyor. Bazıları abartıp WC lere bile koyuyor. Belki benim işim uzun ve hareketsiz sürecek? Ondan sonra elini kolunu salla ki ışık yansın.
Bunu bence hareket sensörüyle yapmayın, sıcaklık algılayıcı dedektörler var. Hatta sadece insanın sıcaklığına duyarlı olanlar. (içeriye köpek felan girdiğinde tepki vermiyor) . Ev hayvanlı evlerde alarmlar için kullanılıyormuş, bize bir güvenlik firması sunmuştu, döküman yok elimde ama araştırırsan bulursun bence. Saygılar.

ali4592518
ilk paragrafına içtenlikle katılıyorum :))))))))

rıfat beye bende katılıyorum kapasitif kullanılması lazım.ama ali arkadasın dedği gibi bir sen sör arıyorsan optik sen sör kullanmalsın pır dedektörü buna uygundur. çünkü sıcak kanlı canlılar belli bir mesafede etrafa kızıl ötesi ışın yayarlar.bunlarıda pır dedekörü algılar.ama MAVİ GECE'nin aradığı kapasitif sensördür.kayan kapılarda kapasitif sensör kullanılır.kapasitif sensörler her bir cismide algılar.rıfat arkadasın dediklerinede katılıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri