Iç tesisat kontrol aşaması

caldere

Üye
Selamlar Arkadaşlar ;
(İzmir Gediz elektrik dağıtım şirketi)
eski aboneliği olan bir köy evi satın aldık.
endüstriyel elektronik mezunu olduğumdandır ki ,evin iç tesisatını, dağıtım buattı kullanmadan yeniledim. Aynı zamanda kolon hattını da toprak altından getirerek yeniledim. Aboneliği üzerime aldım fakat memur 2009 dan bu yana sayacın okunamadığını söylemektedir ,aradaki doğabilecek kullanım masraflarını kabul etmiş olursunuz dedi ve buna rağmen aboneliği üzerime aldım. Fakat eski sayaç kayıp durumda.
Sorum şu :
1. İzmir Gediz elektrik dağıtım şirketi, yenilemiş olduğum bu iç tesisat ve kolon hattı için proje ister mi ?
2. Projeye gerek duyulmadan Sayacım ve kolon hattım direğe bağlanır mı ?
3. Son olarak aynı m2 sahip bir çok eski evin elektrik tesisatı yenileme işi var ve abonelikleri olan da var iptal edilende var. evlerin hepsi dublex ve en fazla alt at 40 m2 üst kat 40 m2 bu ölçüdeki bir eve trifaze sayaç zorunluluğu var mı yada talep gücü kaç kw ya kadar trifaze zorunluluğu var ?

Ev satın aldım sayaç kayıp kontrol için dilekçe verseydiniz .
yeni sayaç takılıp aboneliği üzerime almak istiyorum diye .
tutanak tutursaydınız .

İşi çözmeden tersten başlamışsiniz .

Savunmanızı elektrik sayaçları her ay okuması gerekir .
Okuyucu eleman kayıp olduğunu bildirmesi gerekir .
fakat memur 2009 dan bu yana sayacın okunamadığını söylemektedir .
nedeni ?
niye zamanında fen servisindeki elemen içeride sayaçın olmasına onay verdi .
tamam o zaman eski köy yeri su götürsün diyelim .
sayaç okuyan eleman okunamadı kodu koyar
sürekli okunmuyorsa fen servisine haber verir .
sayaç içeride ise , yıllık okuyorlar olabilir , okuyucu gitmeden kapalı der her durum olabilir .
memur okuyamadı fen servisine bildirir sayaç dışarı alınması için süre verilir .
alınmassa direkten veya kofreden kesilir .
abone elektriksiz kalmak durumu ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Eski borçlar sizi ilgilendirmez.Ev satın alındıktan sonra doğacak borçlardan sorumlusunuz.
Bu tür keyfi uygulamalara gidiyorlar..avukat ve mahkeme parasından çekinmiyorlar çünkü nasıl olsa parası milletin cebinden çıkıyor!

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri