Hvac Uygulamalari

erenakc

Üye
Merhaba Arkadaslar Bana Hvac Uygulamalari Ile Ilgili Dokuman Lazim (kullanilan Malzemeler,elektriksel Elemanlar...)ayrica Demo Yazilim

simdiden Tesekkurler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
zafer27 ' Alıntı:
york yada johnson controls a bak bence
:)

Kesinliklle jhonson control dünya çapında bu alanda uzmanlaşmış bir firma kozyatağında salih,erkan ve nazım beyler var bu işi götüren

Bana sorarsaniz ! ben KMC derim, turkiyede fazla yaygin degil ama su anda Amerika'da gitgide populer hale gelen bir marka, Johnson Controls, York, Trane yada Honeywell buyuk markalar fakat kullanim acisindan ve fiyat acisindan hem sinirli hemde cok pahali, KMC Hakkinda daha detayli bilgi isterseniz ben yardimci olabilirim ;)

Benim tercihim tridium sisteminden yana daha önce siemens apooge ile çalıştım sistem olarak bence en güçlü alt yapı siemens sisteminde fakat görsellik ve desteklediği protokoller açısından tridium sistemi otomasyonun sınırlarını zorluyor diyebilirim :) Tridium sistemi ile ilgili detaylı bilgiler

www.niagara-central.com dan ulaşabilirsiniz.

Sauter markasının sistemini kurulu bir sistem üzerinde inceleme fırsatı buldum sistem olarak güçlü bir sistem ama apogee sistemnin daha iyi olduğunu söylemek zorundayım ayrıca yeni çıkarttığı bir sürüm varmıdır bilmiyorum ama incelediğim sistemle aynı yıllarda kurulmuş bir apogee sisteminin grafileri ve kullanımı daha kolay yinede saha malzemesinin kalitesi konusunda söyleyecek hiç bir sözüm yok siemens ten aldığım daldırma tip sensör 1 hafta içinde bozuldu sauter marka sıcaklık sensörü 10 yıldır sorunsuz çalışıyor...

incelediğin sistem hangisiydi bilmiyorum ama 2000 yılından önce 2400 adı verilen sistem kullanılıyordu. malzeme kalitesi gerçekten çok iyi, sıcaklık sensörü hadi neyse de 10-15 yıldır toz kaplamış .sorunsuz çalışan plc'ler ve vana motorları damper motorları gibi mekanik malzemeleri görünce bende hayret ediyorum bakıma gittiğim yerlerde. o zamanlar tek sorun habeleşme hızı yavaştı 1900baundr di diğer markalar nasıldı o zamanlar bilmiyorum. 2000 yılından itibaren 3600 adı verilen sisteme geçildi plc boyutları dahada küçüldü FBD programına geçildi hız 57600baund a çıktı Scada programında yenilikler yapıldı. 2-3 yıldır ek olarak java tabanlı daha yeni bir scada programı da ayrıca kullanılmaya başladı.

SAUTER ve SIEMENS bina yönetim sistemleri konusunda başı çeken firmalar. Damper motorları, vana motorları bazı sensörleri aynı firmadan satın alıp kendi etiketlerini yapıştırıyorlar. Plc ve diğer konvansiyonel kontrol elemanlarını kendileri üretiyorlar.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri