Hurdalikta Define Buldum

20171029_141853.jpg

20171029_140414.jpg

20171029_133746.jpg

20171029_133826.jpg

20171014_133639.jpg

Çok şahane bir depo. Allah kolaylık versin. Lehim dumanına dikkat. Smd elemanları da tek tek söküyor musunuz @erhanbabacan ?
Görselde ki ürünler bu işi yaptığım dönemden kalma. PCB üzerinde ki tüm bileşenleri söküp sınıflandırıp, işleme alıyorduk.
Tebrik ediyorum. Bende o kafadayım. Yoksa sallardım alayını çöpe. Yalnız bu eski tip kartlardan sökülüp te yeni smd içeren pcb kartlarda kullanılabilecek malzeme malesef çok kısıtlı @erhanbabacan . Mesela bugün bir tane eski bilgisayar güç kaynağı söktüm. Komple soydum elemanlarını havya ile. Toplam kazancım 4 mosfet 2 shockty bol bol kutuplu kondansator, bir miktar normal ya da zener diyot. Geri kalanların hepsi artık zor kullanılır orada burada. Onları da atmayıp sprey kutularının kapaklarında ya da dondurma kutularında biriktiriyorum.
Bir defasında 200 civarı potansiyometreli aletler geldi. Anerikan üretimi potansiyometreler mevcuttu. İçi telli idi. Zerre toz yoktu komponentlerde. Bu tarz kullanılabilecek malzemeler çoktu. Mesela Aliağa gemi sökümden gemi elektroniği alırdık. Harika parçalar olurdu. En kısa zamanda bir tur atacağım en azından ne var ne yok görürüz.

Son düzenleme:
Görselde ki ürünler bu işi yaptığım dönemden kalma. PCB üzerinde ki tüm bileşenleri söküp sınıflandırıp, işleme alıyorduk.

Bir defasında 200 civarı potansiyometreli aletler geldi. Anerikan üretimi potansiyometreler mevcuttu. İçi telli idi. Zerre toz yoktu komponentlerde. Bu tarz kullanılabilecek malzemeler çoktu. Mesela Aliağa gemi sökümden gemi elektroniği alırdık. Harika parçalar olurdu. En kısa zamanda bir tur atacağım en azından ne var ne yok görürüz.
O potlardan bizim isyerindeki amerikan malı lokomotif lerde var hala. Çok da pahalı geliyor yurdisindan. Yurt içi piyasada muadili de yok. Yarın unutmazsam atayım fotolarını. 5k ve 2.5k.
Konu 'Hurdalığı Yağmalamaya Devam Ediyoruz' https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/hurdalığı-yağmalamaya-devam-ediyoruz.145862/
@erhanbabacan bu da konunun devamı.

Son düzenleme:
AD149 transistör ve TDA1170N entegre günlük buluşlarımız.
Transistör sağlam. Entegreyi kontrol etmedim. Tüplü tv vertikal entegresi .

Ekli dosyalar

• 20220922_135520.jpg
    20220922_135520.jpg
    239.1 KB · Görüntüleme: 14
Ad149 germanyum transistör bunun eşini bulabilirsen germanyum amfi devresi yapabilirsin ses gücü düşük olur fakat kalite yüksek olur
Zaten bu transistoru hurdaliktan bulduğum bir amfi parçasından sökmüştüm. Ne hikmetse cihazın geri kalanını bulmak nasip olmadı.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri