Hurdalığı Yağmalamaya Devam Ediyoruz

Bende az bucuk elektronik ten anlayan biri olarak calisamayacaklarini düşünüyorum. Doğa şartlarında baya uzun süre dışarıda beklemiş. İçinden örümcek ağları bile çıkıyor. O biçimde rutubete boğulmuş. Ancak müzeye falan konulabilir belki. Bilgisayarın bir tanesi baya deforme kasası. Onu parçalayıp kartlarını aldım. Diğer ikisini olduğu gibi depoya kaldırdım. Bir ara hunharca onlara da dalacagimdan şüphem yok. Ben görmesem belki MKE hurdalığına gidecekti.
Sizinkilerden biraz hallicenesinin bakım-temizlik sonrası durumu :O) Mükemmel mutlu son

Yukarıdaki linkte sizinkilerin kardeşlerine ait bir onarım hikayesi mevcut. Sonu mutlu bitmiş, sizdekilerinde öyle sona ermesi dileklerimle.

Meraklısı bulunabilir mi yada meraklısını bulacak azimli biri bulunabilir mi bilemiyorum ancak donanım parçaları bile fena paralar etmiyor, örneğin anakartı bazı sitelerde 800 $ civarlarında fiyat ile satışa çıkmış. Elbette bu tür cihazların parçaları meraklısına hitab ettiği ve o merklısıda bir elin sayısını geçmediği için her gün çılgın adetlerde satış mümkün değildir ama $ üzerinden satışı gerçekleştiği için ilgilisini, zahmette bulunanı bence üzmeyecektir diye düşünüyorum, takdir size kalmış.

Cevap vermemişsiniz, acaba görmediniz mi yoksa dikkate değer bulmadığınız için mi bilemedim. Ben ilk seçeneği düşündüğüm için bir hatırlatma yapmaya karar verdim: hurdalar halka açık, görebileceğimiz bir iş yerinde ise adresi öğrenme şansımız olur mu acaba?

Sizinkilerden biraz hallicenesinin bakım-temizlik sonrası durumu :O) Mükemmel mutlu son

Yukarıdaki linkte sizinkilerin kardeşlerine ait bir onarım hikayesi mevcut. Sonu mutlu bitmiş, sizdekilerinde öyle sona ermesi dileklerimle.

Meraklısı bulunabilir mi yada meraklısını bulacak azimli biri bulunabilir mi bilemiyorum ancak donanım parçaları bile fena paralar etmiyor, örneğin anakartı bazı sitelerde 800 $ civarlarında fiyat ile satışa çıkmış. Elbette bu tür cihazların parçaları meraklısına hitab ettiği ve o merklısıda bir elin sayısını geçmediği için her gün çılgın adetlerde satış mümkün değildir ama $ üzerinden satışı gerçekleştiği için ilgilisini, zahmette bulunanı bence üzmeyecektir diye düşünüyorum, takdir size kalmış.

Cevap vermemişsiniz, acaba görmediniz mi yoksa dikkate değer bulmadığınız için mi bilemedim. Ben ilk seçeneği düşündüğüm için bir hatırlatma yapmaya karar verdim: hurdalar halka açık, görebileceğimiz bir iş yerinde ise adresi öğrenme şansımız olur mu acaba?
Bu doğa koşullarında beklememis. Benim arka tarafları komple paslı. Hatta o bahsettiğim kasası deforme olmuş bilgisayarın bazı vidaları sökemedik. Keski ile kesmek zorunda kaldık kafalarını. Hemde içindeki vidaları. Dışındakilerden bahsetmiyorum. Şu an için hurdalikta bunlardan başka bilgisayar bulamadım. Dün başka konu başlığım vardı. Telefon santrali türü büyük bir sistem vardı. Onu da toplayınca pek birsey kalmadı. Bol miktarda üç çeyrek disket sürücüleri atılmış. Onları da topladım. Başka da sizi davet edebileceğim ürün kalmadi malesef. İsyerimiz kamuya ait bir isyeri. Siviller gezmek için tabii ki gelebilir ama şu güzelmiş alayım diyemezsiniz tabiki.
Devlet sizin bahsettiğiniz gibi yıllanmış parçaları malesef şekil 3-5 a da görüldüğü gibi hurdaliga atıyor. Sizin dediğiniz gibi ticaret yapmıyor malesef 😀
Şu kart nasıl sorunsuz çalışabilir ki? Akıl işi değil. Bunu yapabilen dünyaya hükmeder öylede oluyor.
Bizde buna benzer tepsi baklava var. Sıkıyorsa onu yapsınlar bakalım.

Son düzenleme:
Bu doğa koşullarında beklememis. Benim arka tarafları komple paslı. Hatta o bahsettiğim kasası deforme olmuş bilgisayarın bazı vidaları sökemedik. Keski ile kesmek zorunda kaldık kafalarını. Hemde içindeki vidaları. Dışındakilerden bahsetmiyorum. Şu an için hurdalikta bunlardan başka bilgisayar bulamadım. Dün başka konu başlığım vardı. Telefon santrali türü büyük bir sistem vardı. Onu da toplayınca pek birsey kalmadı. Bol miktarda üç çeyrek disket sürücüleri atılmış. Onları da topladım. Başka da sizi davet edebileceğim ürün kalmadi malesef. İsyerimiz kamuya ait bir isyeri. Siviller gezmek için tabii ki gelebilir ama şu güzelmiş alayım diyemezsiniz tabiki.
Devlet sizin bahsettiğiniz gibi yıllanmış parçaları malesef şekil 3-5 a da görüldüğü gibi hurdaliga atıyor. Sizin dediğiniz gibi ticaret yapmıyor malesef 😀

Bizde buna benzer tepsi baklava var. Sıkıyorsa onu yapsınlar bakalım.
Gaziantep ten bildiriyorum. Burada maliyetler den dolayı Baklavanın kilosu 350 TL yi buldu :) onuda çok beceremedik usta

20220518_121336.jpg
20220518_121340.jpg

20220518_122715.jpg
20220518_122723.jpg

20220518_130448.jpg
20220518_130453.jpg

@ozgurece35 ikinci resimdeki malzemenin ne olduğu konusunda bir fikrin var mı?

Son düzenleme:
Değerli arkadaşım resim çok net değil ne olduğunu anlamadım metal kutu içinde board da mutlaka değerli elemanlar vardır.

Ürünün üzerindeki ? fotoda gözükmüyor.

Ekli dosyayı görüntüle 87708
Cuma dalalım içine ustam inşallah. Bugün bulduğum beslemelerden bir tanesine biraz uğraşmak istedim. Soğutuculu bir eleman vardı. Şunu biraz kurcalayim belki mosfet çıkar dedim. Ölçü aleti ile üç bacağı da kısa devre gözüküyor. Aman ya uğraşmaya değmez dedim. Öne arka yatira yatira havya kullanmadan yerinden çıkardım. Birde dışarda ölçeyim dedim. Anaaa eleman sağlammış. Seri koduna baktim. Shockty diyormuş. Elimi attığım yerden arıza buluyorum. Ne ballıyım 😀 Artık arızanın hangi elemandan geldiğini bulacağız.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri