Hurdalığı Yağmalamaya Devam Ediyoruz

Under Ground

Profesyonel Üye
20220517_121606.jpg
20220517_121611.jpg
20220517_121629.jpg
20220517_123035.jpg
20220517_123600.jpg
20220517_124223.jpg
20220517_125244.jpg
20220517_125851.jpg
20220517_133310.jpg
20220517_134110.jpg
20220517_135222.jpg

Son düzenleme:
Hurda olmaktan çıkması gerek.
Youtube yenileme videoları izlemistim tam onlara göre .

Yada biraz daha bekletip torunların torunlarina birakip
olacak olan bu tarihi eserleri satışa çıkarmak olacaktır. .

Hurda olmaktan çıkması gerek.
Youtube yenileme videoları izlemistim tam onlara göre .

Yada biraz daha bekletip torunların torunlarina birakip
olacak olan bu tarihi eserleri satışa çıkarmak olacaktır. .
Hepsini parçalayıp kartlarını alıp gerisini tekrar hurdaya sallıyorum. Üzgünüm baba 😀

Hepsini parçalayıp kartlarını alıp gerisini tekrar hurdaya sallıyorum. Üzgünüm baba 😀

Yakinda olsaydiniz gelip yardım ederdim .
Tatanoz iğnesi olmayı unutmayın .
Eskiden benim için kibrit kutularına dolduran derderdi.
Kibrit kutusuna sığacak malzemeler azdı ama lambaları kırar sigdirirdim

Kolay gelsin sağlıcakla.

biraz tarihi eser ama, oradaki on iki kutuplu motora sahip olmak isterdim
Üstadım eskiden üç çeyrek disketler vardı. Onların daha büyüğü var bu makinada. İlk defa gördüm. Bir tanesini parcaladim. Bir kac tane daha var. Ama ne hikmetse bilgisayar girişlerinde AC 100 V yazıyor. Bunlar bir tür regulator devresi ile beraber kullanılmış herhalde.
Yakinda olsaydiniz gelip yardım ederdim .
Tatanoz iğnesi olmayı unutmayın .
Eskiden benim için kibrit kutularına dolduran derderdi.

Kolay gelsin sağlıcakla.
Çok rutubet almis cihazlar. Bir bütün olarak calistirabilmek hayal malesef. Tetanos aşısı geçen sene olmuştum üstadım.

Üstadım eskiden üç çeyrek disketler vardı. Onların daha büyüğü var bu makinada. İlk defa gördüm. Bir tanesini parcaladim. Bir kac tane daha var. Ama ne hikmetse bilgisayar girişlerinde AC 100 V yazıyor. Bunlar bir tür regulator devresi ile beraber kullanılmış herhalde.

Çok rutubet almis cihazlar. Bir bütün olarak calistirabilmek hayal malesef. Tetanos aşısı geçen sene olmuştum üstadım.
Elektrik-elektronik üstâdı değilim ancak bu tür cihazlar son derece sağlam yapıda oluyorlar. Bence iyi bir temizlik-Bakım sonrası çalışma ihtimalleri son derece yüksek. Çalışanları bilinen sitelerde ortalama 1.000-1.500 $ civarında alıcı bulabiliyor, siz muhtemelen bir sigara parasına hurdaya atıyorsunuz bunları, elin gâvuru işte böyle zengin oluyor.

Geçmişte 8, 5.25, 3.5 inç disketler vardı. Ömrüm hepsini görmeye ve kullanmaya yetti şükür ama resimlerden ebatları pek seçilemiyor, dikset sürücülerini önce 5.25 inç sanmıştım, belkide yaşlanıyorumdur.

Resimdeki NEC FC-9801V2 modeli Japon üretimi, o yıllarda küresel ekonomi diye bir şey olmadığı için sadece Japonya'da kullanılmak üzere üretilmelerinden mütevellit gerilim tipi 110 V düşünülmüş (elbette amerikayıda hesaba eklemek gerek, nede olsa arka bahçeleri) dediğiniz gibi burada kullanabilmek için bir şeyler düşünmüş olmalılar.

Tanıdığınız veya kendiniz veyahut sitede varmıdır meraklıları ama bir restorasyon, bakım, temizlik düşünülmeli bence. 1.000-.1.500 $ günümüz şartları için yabvana atılası meblâlar değil. Kolay gelsin.

NOT: Acaba iş yeri nerededir? Eğer kısa bir yol ise belki ziyaret edip, gönlüme göre bir şeyler var mı diye bakmak isterim elbette sizin içinde bir mahsuru yoksa.

EKLEME: Resimlere biraz daha derinlemesine bakmaya çalıştım, çok net göremedim sanırım bazılarında devre elemanlarında fiziksel hasarda var gibi ama Türkün gücü bitmez, 3 bilgisayardan 1 bilgisayar çıkar nihayetinde diye iyimser düşüncemi devam ettiriyorum :)

Elektrik-elektronik üstâdı değilim ancak bu tür cihazlar son derece sağlam yapıda oluyorlar. Bence iyi bir temizlik-bakım sonrası çalışma ihtimalleri son derece yüksek. Çalışanları bilinen sitelerde ortalama 1.000-1.500 $ civarında alıcı bulabiliyor, siz muhtemelen bir sigara parasına hurdaya atıyorsunuz bunları, elin gâvuru işte böyle zengin oluyor.

Geçmişte 8, 5.25, 3.5 inç disketler vardı. Ömrüm hepsini görmeye ve kullanmaya yetti şükür ama resimlerden ebatları pek seçilemiyor, dikset sürücülerini önce 5.25 inç sanmıştım, belkide yaşlanıyorumdur.

Resimdeki NEC FC-9801V2 modeli Japon üretimi, o yıllarda küresel ekonomi diye bir şey olmadığı için sadece Japonya'da kullanılmak üzere üretilmelerinden mütevellit gerilim tipi 110 V düşünülmüş (elbette amerikayıda hesaba eklemek gerek, nede olsa arka bahçeleri) dediğiniz gibi burada kullanabilmek için bir şeyler düşünmüş olmalılar.

Tanıdığınız veya kendiniz veyahut sitede varmıdır meraklıları ama bir restorasyon, bakım, temizlik düşünülmeli bence. 1.000-.1.500 $ günümüz şartları için yabvana atılası meblâlar değil. Kolay gelsin.

NOT: Acaba iş yeri nerededir? Eğer kısa bir yol ise belki ziyaret edip, gönlüme göre bir şeyler var mı diye bakmak isterim elbette sizin içinde bir mahsuru yoksa.

EKLEME: Resimlere biraz daha derinlemesine bakmaya çalıştım, çok net göremedim sanırım bazılarında devre elemanlarında fiziksel hasarda var gibi ama Türkün gücü bitmez, 3 bilgisayardan 1 bilgisayar çıkar nihayetinde diye iyimser düşüncemi devam ettiriyorum :)

Bende az bucuk elektronik ten anlayan biri olarak calisamayacaklarini düşünüyorum. Doğa şartlarında baya uzun süre dışarıda beklemiş. İçinden örümcek ağları bile çıkıyor. O biçimde rutubete boğulmuş. Ancak müzeye falan konulabilir belki. Bilgisayarın bir tanesi baya deforme kasası. Onu parçalayıp kartlarını aldım. Diğer ikisini olduğu gibi depoya kaldırdım. Bir ara hunharca onlara da dalacagimdan şüphem yok. Ben görmesem belki MKE hurdalığına gidecekti.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri