Hurda punto makinesinden dönüştürücü yaptım, Üstadlara sorum max. kaç Watt alabilirim?

Herkese merhaba,

BR3512 köprü diyot (hurda punto makinesinden söktüm) ve
63v2200uf kondansatör (satın aldım, dört tane paralel bağlı)
Kullanarak dönüştürücü filtre yaptım, galiba çok güzel oldu

Sorum şu ki
1) Kısa süreli kullanımda maksimum kaç amper maksimum kaç volt güç alabilirim?
2) Uzun süreli kullanımda kaç volt, kaç amper güç alabilirim

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim.

Ekli dosyalar

• 753D1E22-667F-49E8-9372-834929AA60FE.jpeg
    753D1E22-667F-49E8-9372-834929AA60FE.jpeg
    360.9 KB · Görüntüleme: 15
trafon kadar çıkış alırsın,
diyotlar 35 amperlik,
kondansatörler 63 voltluk,
sınırın budur..
kondansatörler kaç ampere kadar temiz bir filtreleme yapar peki, elimde 25v güçlü bir trafo var, birde daha küçük 12v bir trafo...

Moderatör tarafında düzenlendi:
temiz olsun diye dört tane birden bağlamışşınız, ne bağlarsan bağla temiz verir..

temiz olsun diye dört tane birden bağlamışşınız, ne bağlarsan bağla temiz verir..
Yüksek amper çeken araba far ampülü vardı elimde, onunla test ettim, ısınma felan olmadı. Sıcaklık sadece 2-3 derece felan arttı. İlerde bir güç kaynağı yapmayı ve bu dönüştürücüyü de orada kullanmayı düşünüyorum.

Elektronik ile amatör olarak ilgilenenlerin de rahatlıkla hesaplayabileceği basit bir formülü var mı, öğrensem de başka projelerde de kullansam, filtrelemelerde kondansatör hesaplamalarını öğrenemedim :(

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yüksek amper çeken araba far ampülü vardı elimde, onunla test ettim, ısınma felan olmadı. Sıcaklık sadece 2-3 derece felan arttı. İlerde bir güç kaynağı yapmayı ve bu dönüştürücüyü de orada kullanmayı düşünüyorum.

Elektronik ile amatör olarak ilgilenenlerin de rahatlıkla hesaplayabileceği basit bir formülü var mı, öğrensem de başka projelerde de kullansam, filtrelemelerde kondansatör hesaplamalarını öğrenemedim :(

http://yucelkocyigit.cbu.edu.tr/elektronik3.pdf

Son düzenleme:
Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri