Hurda Amplinin Başına Gelenler

Ben arka plakayı halledene kadar başka devrenin hazırlanmasına geçsek nasıl olur hocam? Yada arka plakayı hallettikten sonra monitör ve input devresinden mi başlayalım?
Önce monitör ve input devreleri.
Sonra tonton kontrol
Sonra loudness
Besleme devreleri.
En son STK devresi yapılacak.
NOT:
İnput ve monitor board yapılmadan arka panel yapılamaz.

Son düzenleme:
O zaman input ve monitor board için malzemeleri almaya başlayabiliriz. Fişleri karta paralel monte edebilmek için ne yapabilirim ona bakacağım. Normalde dik monte ediliyor. Bahsettiğim ilandaki ürünleri aldım gelmelerini bekliyorum.

Fişlerin hizalamasına ve konumuna göre arka paneli yaptıracağım.

Son düzenleme:
Bunları paralel montaj için kullanabilir miyiz hocam? Yedekli olarak alacağım.
Kutu küçük olduğu için karta paralel monte etmekten başka şansım yok sanırım.

Bunun pinlerini bükerek monte etsek nasıl olur? Biraz tuhaf bir yöntem ama :)
Kötek 🔨
Benim devreleri incelersen bu malzeme ile yapılmış olduğunu görürdün.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/bu-da-benim-amplİfİkatÖr.117485/
Benim amplide 5 function girişi 2 tane de monitör bağlantısı var.
Senin amplide 4 tane functıon 2 tane de monitör var.
Bu soketler 2 li veya 3 lü olarak satılmaktadır. 2 ile 3lü soket yanyana getirildiğinde 5 tane olur.
Monitörler için 2 tane 2li olacağına göre senin amplin için toplamda 4 adet linkteki ürünlerden lazımdır.
Bu soketler PCB sini vermiş olduğum çizime bire bir uyumludur.
Tek yapman gereken şey monittör kartı ile functıon giriş kartı arasına biraz boşluk bırakacaksın. Çünkü monitör kartı biraz daha geniştir.
IMG_1329.JPG

Resme iyice bak.

Son düzenleme:
Zaten sürekli o konuya bakıyorum kopya çekmek için :D Ama kutunun küçük olması biraz sıkıntı. Yatay olaark monte etmek için soğutucu farklı yere koymak gerekli.

Soğutucunun sağ tarafındaki alan sadece 12 cm. Arka plaket ile soğutucu arasındaki mesafeyi de 3 cm olarak ayarlamıştık.
Soğutucuyu öne çekersem de stk beslemesine ve ön devrelere çok yakın olacak. Belki bunu deneyebiliriz eğer problem çıkmayacaksa.

Ekli dosyalar

• YUN ANF.jpg
    YUN ANF.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 12
Monitör board PCB sinin fotoğrafını bas. Foto kağıdını PCB olarak arka panele dik olarak yerleştir.
Sığıyorsa diğeri de rahatlıkla sığar.

Sanırım en sonunda gidip lazerli yazıcı alıcam. Bastırdığım tüm plaketlerde bir miktar küçülme var. Bunu arka plaketteki fontların vs nasıl göründüğünü görmek için aldığım çıktıda fark ettim. Ben programdan eps çıkartıp sonra onları Illustratorde düzenleyip çıktı almıştım.

Bu yüzden de monitor ve input kartlarını nispeten biraz büyük bıraktım kutudaki yerleşimlerini göstermeye çalıştım. Soğutucunun önüne ampli pcbsi geleceği için o kısmı boş bıraktım. Input kartı dik olarak belki sığabilir ama monitör kartını arka plakaya paralel yapmaktan başka şansım yok gibi. Üstelik her durumda arka paneldeki hava girişini de kapatıyor.

Kullanacağımız kartları da tekrar ekliyorum. Yanlışlık yoktur inşallah :D Elimde çok fazla devre kartı var emin de değilim hala. Sizin ampli konusundaki fotolardan hangi kartın doğru olduğunu bulmaya çalışıyorum.

Birde monitor kartında ilgimi çeken bi nokta var. Kartın bir yerindeki devre yolu tamamlanmıyor gibi bu sadece bende mi böyle yoksa normali mi böyle? Son fotoda işaretledim

Ekli dosyalar

• 1a.jpg
    1a.jpg
    297.1 KB · Görüntüleme: 8
  • 2b.jpg
    2b.jpg
    345 KB · Görüntüleme: 8
  • kartlar.PNG
    kartlar.PNG
    188.4 KB · Görüntüleme: 8
  • m.png
    m.png
    2.4 MB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
EPS me pe se anlamam. Elinde mürekkep yazıcı yok mu?
Direk foto kağıdına bas.
kartlar.PNG
Loudness 2 devresi olması lazım. O kullanılacak. Bu devre önceki tasarım.
L/N in devresinde oynama yapmışsın. O yüzden PAD aşağıya kaymış.
Yukardaki yol ile birleşik olmalıdır.
Benim amplide 5 functıon girişi vardır. Dolayısı ile 5 adet röle kullanılmıştır.
Senin amplide 3 function girişi olduğuna göre 3 röle yapabilirsin.
DİĞER SEÇENEK
1a.jpg

Son düzenleme:
Elimde ne yazık ki yazıcı yok. Ben gelen devrelere tekrar bi bakayım. Tüm devreleri tek dosyaya alıp öyle pdf alacağım bakalım yine küçülecek mi.

Diğer montaj seçeneğinde loudnessi buraya mı monte edeceğiz?

Bu arada benim amplinin önünde sağ altta bi switch boşta kalıyordu belki onu 4. giriş için değerlendirebilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Geri