HT40 Beijer panelinde şifreli sayfa nasıl yapılır

oktays

Üye
Merhaba arkdaşlar;
Beijer marka panelin HT40 modeline şifreli sayfa yapmak istiyorum mesela sayfanın adı FABRİKA AYRALARI bu sayfanın üzerine basıldığında şifre istemesi gerekiyor ama nasıl yapıldığını bilemiyorum bu paneli -H-designer diye bir programda programlıyorum bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Object'in altından Push Buton+Goto screen buton+gitmek istediğiniz sayfayı seçip+execution bölümünü On press seçiniz daha sonra sayfa geçişini belirttiğiniz alanın yanında security bölümü var muhtemelen 9 dadır onu ''0'' alınız butonunz hazır fakat son birşey daha burda kullanmak istediğiniz şifreyide Application+Work Station Setup menüsünün içinden ensonda bulunan pasword bölümünde ''developers pasword:222183600'' olarak ayarlıdır buraya 9 haneden oluşan yeni bir şifre tanımlayınız. İşlem sonucunda compile edip programı yüklediğinizde butonunuzn çalıştığını görceksiniz...

Kolay gelsin şimdiden....

Object'in altından Push Buton+Goto screen buton+gitmek istediğiniz sayfayı seçip+execution bölümünü On press seçiniz daha sonra sayfa geçişini belirttiğiniz alanın yanında security bölümü var muhtemelen 9 dadır onu ''0'' alınız butonunz hazır fakat son birşey daha burda kullanmak istediğiniz şifreyide Application+Work Station Setup menüsünün içinden ensonda bulunan pasword bölümünde ''developers pasword:222183600'' olarak ayarlıdır buraya 9 haneden oluşan yeni bir şifre tanımlayınız. İşlem sonucunda compile edip programı yüklediğinizde butonunuzn çalıştığını görceksiniz...

Kolay gelsin şimdiden....

Teşekkürler benimde çok işime yaradı...

BU ŞEKİL KAÇTANE ŞİFRELİ SAYFA YAPABİLİRİZ

9 kademe şifrelendirma yaparak istediğiniz kadar sayfada bu kademelerdeki şifrelerinizi kullanbilirsiniz.

SN Engin ben bu şekilde şifreleme yaptım ve oldu..

fakat sayfayı şifreyi girip açtıktan sonra,

ana menüye dönünce tekrar şifre istemiyo,

yani şifreyi bir kere girince bir daha enerji kesilen kadar sayfa sürekli açık...

bunu önlemenin bir yolu varmıdır acaba, yani plc şifreli de yapabilirim..

butonlarda condition özelliği varmıdır...

SN Engin ben bu şekilde şifreleme yaptım ve oldu..

fakat sayfayı şifreyi girip açtıktan sonra,

ana menüye dönünce tekrar şifre istemiyo,

yani şifreyi bir kere girince bir daha enerji kesilen kadar sayfa sürekli açık...

bunu önlemenin bir yolu varmıdır acaba, yani plc şifreli de yapabilirim..

butonlarda condition özelliği varmıdır...

Buton özelliklerinde On Press-On Relase diye seçenekler olması gerekiyor o an hangisi seçili ise diğerini seçip yeniden deneyin.. hala olmuyor ise *****@petekteknoloji.com.tr adresine mail atın yardımcı olayım...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Farklı şifrelerde sayfalar yapmak istiyorum bu mümkün mü nerden yapa bılırım . Bu şekılde 1 tane yapabıldım hangi özellikleri kullanmak gerekır

Aplication-work station setup penceresi içinde paswords diye bir sçenek var o alanda 9 kademeye kadar şifre tanımlayabilir her şifreyi farklı sayfalarda user pasword olaak tanımlayabilirsiniz.

selam arkadaşlar konu biraz eski ama çok acil yardıma ihtiyacım var. Elimde HT40-s beijer marka ekran var. Ama ne yaptıysam pc ile bağlantısını sağlayamadım. Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım vari Şimdiden çok teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,895
Son üye
HalilKonec

Yeni konular

Geri