hss end mill ve pcb end mill

turgut94

Üye
3mm kavak kontraplak kesimi için bu uçları getirttim.henüz deneme yapamadım ama işimi göreceğe benziyor. 1,5mm pcb kesme için olan ucu ,kontraplakta deneyeceğim kesecekmi? 1mm ve 2mm olanlar hss end mill bağlama yeri .6mm umarım işimi görür.Makina nın az bir işi kaldı bitince kesim videolarını paylaşırım.

bu uçlardan 100 adetin üzerinde kullandım ve kullanmaya devam ediyorum.
kavakkontra hiç kesmedim
ama masif kayına 5mmden fazla dalamadım
yarı yolda kırar yoksa
kavakda bir dene bakalım ne olacak

Kavak kontra bu kalemlere pamuk gibi geliyor.

6 mm sapı olan 2 ve 1 mm lik frezeler 2 bıçaklı mı tek bıçalı mı ? 1 mm lik freze bizde çok çabuk kırılıyor biraz stok yapalım diyoruz. maaliyeti nedir abi ? :D

6mm sapı olan 1 ve 2 mm frezeler carbür değil çelik zannediyorum carbüre nazaran biraz esneme şansı var ..genede ince olduğundan dikkatli kullanmakta fayda var.frezeler 2 ağızlı. 1mm lerin fiyatı biraz daha yüksek 2mm e nazaran.,. tanesi kargo parası dahil yaklaşık 3 tl ye mal oldu ..

...100 adetin üzerinde ...

Ne yaptın hocammm , insaf.
Çekirdek bulamadın uçları mı çıtlıyon.
Körelttin mi kırdın mı ?

eBay de 50 tanesi 15-30 dolar , muhtelif türlü çeşitli çaplarda , matkap ucu.
Bazıları orijinal bazıları refurbished...

HSS high speed stell soğutma şart özellikle ağaçda.
Su ile soğutamayacağına göre hava üfle.
Hava tabancasının uçuna prinç bir parça ucu 0,5mm gibi delik - sarfiyat çok olmasın ve kalemin ucuna üffff.
Sessiz kopresör istersen , motorsuz bir tank bul vanası basınç kontrolü filan olsun.
Eski ya da yeni buzdolabı motoru 2HP , tısss sessiz...
İstanbul da olana ben mi acıyayım ?..

Pirinç işlemesi en kolay malzemedir.
Bakır - alüminyum - plastik ... gibi sarmaz sert değildir , ısınmaz.
Kıymıkları iğne gibi batar.

Motor devrini arttır ilerleme artar motor devrini daha arttır ilerleme daha da artar ... el insaf , fizik kurallarını fazla zorlamayınız...
Derin 1 paso yerine daha az derin bir kaç paso tercihiniz olsun.

Günümüzdeki prof cnc lerde bu mantıkla yani high speed machine çalışıyorlar.
Yinede bazı videolarda gördüğünüz hızları hayal etmeyin zira genelde o malzemeler demo içindir yani kaşar gibi malzemeler.
Tabii birde dikkatli izleyin , ya aşırı miktar su ya da 3-4 koldan basınçlı hava...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri