alioguzcan

Üye
LG güvenlik kameralarında HSBLC Teknolojisi

LG Kamera Teknolojisi

Merhaba Hocam Heralde Plaka Okuma Teknolijisi ile ilgileniyorsunuz Baveco nun plaka tanima sistemi var ve diger firmalar gibi kamera basina ayri para istemiyorlar baveco tamamen yerli uretimi olan plaka tanimayi en iyi duruma getirmek icin hala calisiyor

Baveco Plaka Tanıma Sistemi Üstün yazılım ve donanım özeliklerine sahip sürekli gelişmeye açık
bir sistem olacak şekilde Dizayn edilmiş. Müşteri isteklerini ön planda tutan ve müşteriye özel yazılım ve
donanım ilavesi mümkün olan bir sistemdir.

Sistemimiz Araç Kayıt ve Kontrol İhtiyacı Olan Tüm İşletmelere Uygundur.
Alış Veriş Merkezleri
Site Girişleri
Otoparklar
Petrol istasyonları
Araç Tamir ve Bakım istasyonları
Emniyet ve Askeri Bölgeler
Müşteri takip ihtiyacı olan tüm işletmeler için uygundur
Desteklenen Plaka Tipleri Dikdörtgen,kare,resmi,çerçevesiz,(App)Türkiyedeilk

Yazılım ve Donanım Özellikleri
Yazılım Kurulumu ve Kullanımı kolaydır ve Anlaşılır şekilde dizayn edilmiştir. Her seviye bilgisayar kullanıcı
kolaylıkla kullanabilmektedir. Yazılım dili Türkçe dir işletim sistemi Windowsxp/vista/server ve 7 versionlarında
sorunsuzca çalışmaktadır. Yazılım Müşteri isteklerine göre düzenlenip kullanılmaktadır.

Sistem Çalışma Özellikler Kullanıcı isteğine bağlı olarak yazılımdan ayarlanır.

Yazılıma kayıtlı giriş-çıkış yetkisi olan araçların plaka tespiti yapılıp yazılımdatabase den sorgulandıktan sonra araç
yetkili ise sisteme bağlı donanım bariyer, otomatik kapı vb.. Harekete geçirilir. Araç bilgileri plaka,saat, tarih,
giriş-çıkış vb... bilgiler Isteğe bağlı olarak araç resmi sisteme kaydedilir.

Araç Giriş yetkisi yoksa sistem yine aracın kaydını alır fakat giriş izni vermez sistem bir operatör tarafından
kullanılıyor ise operatör tarafından manuel giriş yetkisi verilir ziyaretci olarak tanımlana bilir vb..
Tüm hareketler yazılım tarafından kaydedili giriş yetkisi vermiş olan operatörbilgiside araç bilgisi ile birlikte
database tutulur.

Sistem Çalışma Özellikleri Kullanıcı isteğine bağlı olarak yazılımdan ayarlanır.

Yazılıma kayıtlı olmayan giriş-çıkış ın serbest olduğu sistemlerde araçların plaka tespiti yapılıp yazılıma
Araç bilgileri plaka,saat, tarih, giriş-çıkış vb.. Kaydedilir. sisteme bağlı donanım bariyer, otomatik kapı vb..
Harekete geçirilir. Isteğe bağlı olarak araç resmi sisteme kaydedilir.

Giriş izni olmayan veya giriş izni iptal edilen kullanıcıların bilgileri sistemden silinmez sadece yetkisi iptal edilen
araçlar Karalisteye eklenir. Kara Listeye ekli bir araç giriş yapmak istediği zaman operatör sesli uyarı ve ekran
mesajı ile uyarılır aynı zamanda araç bilgileri plaka, saat, tarih vb.. olarak otomatik kaydedilir ve istege bağlı olarak
araç resmi çekillere sisteme kaydedilir.

Sisteme 10 Ayrı Operatör Yekilendirme yapılabilinir Öperatörler Kullanıcı Adı ve Şifresi ile programa giriş yapabilirler
kendilerine verilen yetki seviyesinde programı kullanırlar yapılan her işlem kaydedilir ve raporlanır.

Raporlar
Plaka bazında raporlama
Ad Soyad olarak raporlama
Tarih Saat aralıkları raporlama
Karaliste Raporlama
Operatör bazında raporlama
vb... Gelişmiş Çapraz raporlama sistemine sahiptir.

Otomatik fiş ve Bilet basma (OPSIYONEL)
Isletim Sistemi Windows 2000/XP /Vista/7/Server
Plaka Tipleri Dikdörtgen,kare,resmi,çerçevesiz,(App)Turkiyede ilk
Desteklenen Ekran Çözünürlükler 1920x1080(FullHD), 1280x720(HD),800x600, 640x480, 704x576, 704x288, 352x288
Desteklenen Maximum Görüntü hızı 200 FPS

Desteklenen Veritabani
Mysql,MSsql,Firebird,SqlLite,BDE,Access DB,TEXT

Sistem Paketi ve Donanımlar
1. Plaka Tanıma ve Kontrol Yazılımı
Yazılımımız 2 kamerda ve 4 kamera Destekleyen
versionları vardır.

Windows uyumludur.
Özel uygulamalarınız için yazılımıza ilaveler yapılır (opsiyonel)

2. USB bağlantılı Kontrol ünitesi

Sistem Kontrol ünitesi tarafımızdan geliştirilmiş olup yazılım ile uygumluçalışan bir yapıya sahiptir.
Ünitemiz kullanıcıya esnek arayüz sağlamaktadır ve sürekli gelişmeye açık bir elektronik kontrol sistemine sahiptir.
Üzerinde 2 adet role çıkışı bulunmaktadır yazılım tarafından kontrol edilen bu çıkışlar
ile kullanıcı Bariyer, Otomatik kapı, Mantar duba vb.. Üniteleri kolayca
kontrol edebilmektedir. Yazılım üzerinde her role için ayrı ayrı
çekili kalma süresi 0.1sn ile 9.9 saniye arasında set edilebilmektedir.

Ayrıca 2 adet sinyal girişi vardır optik izoleli bu girişler e
araç algılama dedektörü vb.. Üniteler takılabilinir.

Opsiyonel Özellikler.

Geçiş Kontrol Sistemleri için 26bit Wiegand data çıkışı
veya 232,485 vb.. Portlar üzerinden.
Kantar Sistemleri için Seriport üzerinde vb..
Data alışverişi yapılır.
İsteğe Özel Yazılımsan ve Donanımsal Özellikler İlave edilir.
**Opsiyonel özellikler ilave ücretlere tabidir.

3.Yüksek Kaliteli Görüntü yakalama kart
Sistemimizde Kullandığımız Görüntü yakalama kartı
Yüksek kaliteli ve Hızlı Görüntü alma imkanı sunar Board üzerinde her kanal için ayrı ayrı görüntü işlemcisi mevcuttur.
bu sayede kamera başına saniyede 100 kare görüntü yakalama hızına sahiptir.
Kullanılacak Bilgisayarın PCI portuna takılır 4 adet kamera girişi vardır.
Yazılım Tarafından Direkt desteklenmektedir tak kullan özellikli.

Merhaba, Volkancc
Baveco plaka okuma sitemi ile ilgili bir demo yapma imkanınız var mı ? Eğer var ise Pc, dvr kart ve IP kamera tarafımca tedarik edilecek olup yazılım kurulumu için bir gün belirlemenizi ve beni bilgilendirmenizi rica ederim.Tüm iletişim bilgilerim sitede mevcuttur.Saygılarımla.

Salim Ustaya Plaka Tanima Demo Su Yapilmistir.

Yorumlari Salim Usta Yapsin :)

Salim Ustaya Plaka Tanima Demo Su Yapilmistir.

Yorumlari Salim Usta Yapsin :)
Yapmış olduğun Plaka okuma sistemine ait olan demo tarafımca çok beğeni kazanmış olup..Demodan sonra kendimce devam eden testlerim sonucu çok başarılı bulduğumu açıkca belirtmek isterim.Beni kırmayıp bu demo yu gerçekleştirdiğin için çok teşekkür ederim Volkancc..Başarılarının devamını dilerim..Devamında programa ilave bir kaç nokta eklemen gerekebilir haberin olsun...Şu kara liste olayı...Tekrar görüşmek üzere..

Volkan cc Arkadaş Forumda konu başlığı açtım ama burda da senden yardım isteyip şansımı denemek istiyorum.
Benim SD kart takılarak DVR a ihtiyaç duymadan kayıt yapabilecek kameram var.
Bu SD kartta kayıtları aldıktan sonra akşama kadar görüntüde kaç kişi olmuş yani, kısaca dükkanıma kaç kişi gelmiş bunu bilmek istiyorum.
Bunu nasıl yapabilirim.,
Benim aklıma media player için ekenti geliyor
Ancak programlamada o kadar iyi değilim
Yardımcı olabiirmisin
Eğer sistem istediğim şekilde çalışırsa ücret te vermeyi düşünüyorum.
adresim [email protected] burdanda haberleşebiiriz.

merhaba ,kamera sistemi olmadan arabayı görünce açılacak sistem var mı acaba ( arbaya kart falan takılsa )

Baveco ile bir kaç sorum var?

Kameralar özellikle plaka bölgesine odaklanmalı mıdır ? kamera adedinin 4 e kadar çıkması nedeni bu mudur? Yoksa ekranın her hangi bir bölgesinde plakayı bulup tanımlayabiliyor mu?

Ekran da 1 den fazla kamera olduğunda plaka yeri tespit edilip bütün plakaların tanımlanması yapılabiliyor mu?

merhaba ,kamera sistemi olmadan arabayı görünce açılacak sistem var mı acaba ( arbaya kart falan takılsa )

1-OGS benzeri RF sistemler var... (yalnız bunda kapı ile otopark arasında belirli bir mesafe isteyebilirler) bu sistem biraz pahalı...

2-Bir de Infrared vericili aracın ön camına takılan bi kumanda ile otomatik kapı üzerindeki infrared alıcı tetiklenerek çalışan sistemler var... bu çok daha ucuz maliyetlidir... ama ilki kadar hassas ve başarımı yüksek değil... açısal olarak araçtaki vericinin ışınını yakalamak için 1 den fazla alıcı yerleştirmek gerekebilir...

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri