Hp pavılıon fan sesi

bberker

Üye
Yaklaşık 2 yıldır kullandığım hp pavilion marka bilgisayarım açılış anında 3 kere fan açıp kapıyor ve bu ekrandaki yazıyı gösteriyor. Enter'a basmacıkça tekrar kapatıyor. Ancak çalışır durumdayken kullanım esnasnında herhangi bir fan sorunu yok ısındıığında sorunsuz çalışıyor vs. Yetkili servis bulamadığım için gösteremedim kimseye. Sorun ne olabilir?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-01-28 at 9.17.20 AM.jpeg
    WhatsApp Image 2023-01-28 at 9.17.20 AM.jpeg
    46.3 KB · Görüntüleme: 26
Belki fanlar olması gerektiği gibi çalışmıyordur. Fanları temizleyin düzelmezse fanları değişmek gerekebilir.

Belki fanlar olması gerektiği gibi çalışmıyordur. Fanları temizleyin düzelmezse fanları değişmek gerekebilir.
fanları temizlediğim halde yine aynı problemle karşılaşıyorum. Yetkili servis bulamıyorum güvenebileceğim.

Sizin sorunla alakalı bir video:

Bios ayarlarına girebiliyorsan resimdeki Hardware Monitor kısmından cpu sıcaklığını kontrol et..Fanına basınçlı hava tuttuğum laptopda bu tip bir hata veriyordu..Soğutucu ve fanı değiştirdim düzeldi..

Ekli dosyalar

• BIOS_HWMonitor.jpg
    BIOS_HWMonitor.jpg
    59.6 KB · Görüntüleme: 10
Bios ayarlarına girebiliyorsan resimdeki Hardware Monitor kısmından cpu sıcaklığını kontrol et..Fanına basınçlı hava tuttuğum laptopda bu tip bir hata veriyordu..Soğutucu ve fanı değiştirdim düzeldi..
Yeri gelmişken uyarı olsun. Fanlara basınçlı hava verilecekse dönmemesi sağlanmalı. Fanların dönerken elektrik ürettiği ve bu sebeple anakarta zarar verebileceği yazıyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri