Hotpoint Ariston LBF31 Bulaşık Makinası Kart Arızası

gpeker2003

Üye
Herkeze selamlar,

Yaşlı bir teyzemizin Hotpoint Ariston LBF31 Bulaşık Makinasında aşağıda 3 nolu resimde kırmızı okla gösterilen 2 noktada gözle görülür şekilde (sanırım biri transistör biri de direnç) arıza oluşmuş. Makinenin kumanda düğmeleri çalışmıyor. Herhangibir enerji gelmiyor. Kısacası makina hiç çalışmıyor.

Durumu olmadığı için yardımcı olabileceğimi düşünerek makineyi inceledim ve kartta bunları tespit ederek söktüm.

Kart bilgileri;
EDT 199.7
Computime MER0050 V3.3 20100223 DEA602

Karta 220 V giriyor. Sorunun olduğu devre 12VDC veren regüle devresi midir?

Bu kart tamir edilebilir mi? Fiyatı nedir bilmiyorum ama yenisini temin etsem fiyat konusunda bilginiz var mı? Yada nereden bulabilirim?

Eğer 12VDC kaynağı ise haricen güç kaynağı bağlasak iş görür mü?

Teyzemize nasıl yardımcı olabiliriz?

Değerli görüşlerinizi rica ederim.

Hayırlı bayramlar dilerim.

Herkeze selamlar,

Yaşlı bir teyzemizin Hotpoint Ariston LBF31 Bulaşık Makinasında aşağıda 3 nolu resimde kırmızı okla gösterilen 2 noktada gözle görülür şekilde (sanırım biri transistör biri de direnç) arıza oluşmuş. Makinenin kumanda düğmeleri çalışmıyor. Herhangibir enerji gelmiyor. Kısacası makina hiç çalışmıyor.

Durumu olmadığı için yardımcı olabileceğimi düşünerek makineyi inceledim ve kartta bunları tespit ederek söktüm.

Kart bilgileri;
EDT 199.7
Computime MER0050 V3.3 20100223 DEA602

Karta 220 V giriyor. Sorunun olduğu devre 12VDC veren regüle devresi midir?

Bu kart tamir edilebilir mi? Fiyatı nedir bilmiyorum ama yenisini temin etsem fiyat konusunda bilginiz var mı? Yada nereden bulabilirim

Eğer 12VDC kaynağı ise haricen güç kaynağı bağlasak iş görür mü?

Teyzemize nasıl yardımcı olabiliriz?

Değerli görüşlerinizi rica ederim.

Hayırlı bayramlar dilerim.

kartin sifiri 145+kdv tamiride mumkun 50tl harici 12 verdiginizde sorun bitmeyecek .

Hocam tamiri mümkünse daha uygun görünüyor. Kime tamir ettirebilirim? Bilgileri sizde mevcut mu?

alfa romeo Hocam

Tamir ederek gönderdiğiniz kartı henüz takma fırsatım oldu. Elinize sağlık bozulmadan önceki halinden daha iyi çalışıyor.
Bırakın bulaşıkları yıkamayı sofrayı bile topluyor :cool:

Tekrar teşekkür ederim.
Selamlar...

merhabalar aynı ürün ve aynı arıza bizim bulaşık makinesinde de oluştu yardımcı olabilirmisiniz

G Peker kardeş alt resimdeki kartın üzerinde 5 bacaklı entegrenin bilgileri lazım verebilmen mümkünmü teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri