Hotpoint Ariston Buzdolabı sürekli çalışıyor

Selamun Aleyküm Hayırlı Günler ustalar benim buzdolabı sürekli çalışmaya başladı buzunu erittikten sonra meydana geldi 4 - 5 saat sürekli çalıştı soğutmada problem yok asıl kafamı kurcalayan şey termostat ayar düğmesini sıfıra getirince duruyor tekrar açınca bi müddet sonra çalışmaya başlıyor termostat bozuk olsa niye açınca hemen çalışmıyor ...
Buzdolabı çift kapaklı donduruculu ekranı yok düz model bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:
dolabı termostattan durdurduktan sonra en az 3-4 dk sonra açın dolabınızı yoksa motor kalkış yapamaz..

dolabın soğutması normal diyorsunuzda dolabın alt bölmesinin soğukluğu en az 4-5 dereceye düşecekki dolabınız dursun. acele etmeyin bekleyin kapılarını sürekli açıp kapamayın..eğer yine durmuyor soğutma 3-4 dereceyi görüyorsa o zaman termostatınız arızalı olabilir.

İlginç bir şekilde dolap kendi kendine düzeldi bende birşey anlamadım şuan otomatik çalışıyor inşaAllah düzelmiştir tek korkum ben evde yokken arızalanıp sürekli çalışırsa diye endişe ediyorum bu termostat değişikliğini kendim yapabilirmiyim acaba elektronik tamir elimden gelir lakin buzdolabı sökmüşlügüm yok şimdiye kadar

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri