Hoparlörlerime Uygun Anfi

ercanatnr

Üye
Merhaba Arkadaşlar;
Elimde resimde gördüğünüz hoparlörlerden 4 adet var. Ben bunları paralel bağlayarak en iyi şekilde çalıştırmak istiyorum. Nasıl bir amfi almamı tavsiye edersiniz. Veya bu hoparlörleri güzel bir şekilde çalıştıracak devre paylaşırsanız sevinirim. Daha farklı bağlantı şekilleri de olabilir.

ALCIPAN-TAVAN-HOPARLORU-VOSTEK-PLAS-KALIP-16CM__81617457_0.jpg

Merhabalar; Öncelikle nerede kullanıcaksınız ?
4 ünü paralel bağlarsanız bence en iyi şekilde kullanamassınız.

Merhabalar; Öncelikle nerede kullanıcaksınız ?
4 ünü paralel bağlarsanız bence en iyi şekilde kullanamassınız.

Tavan hoparlörü olduğu için tavana monte edecem küçük bir işyeri. Peki nasıl birşeyler önerirsiniz

2,2 paralel pağlayıp 2 tane tda 2050 ile sürmek yeterli olur bence.

TDA2050 nin çıkışı 4ohm empedans ta 32watt siz 2tane 8ohm hoparlör bağladığınızda 2x16 watt gibi birgüçvericektir,buda iş yeri içi yeterince fazla.Onun dışında isterseniz 1000watt hoparlör bağlayın.Zaten sizin hoparlörleiniz 30watt rms ye bile dayanabileceklerini sanmıyorum.Sesi sonuna kadar açarsanız hoparlörler yanabilir.
Bunların dışında söylenebilecek birdey olduğunu sanmıyorum,gereklibilgiler datasheetinde var zaten.

http://pdf.datasheetcatalog.com/datasheet/SGSThomsonMicroelectronics/mXyuqt.pdf

TDA2050 nin çıkışı 4ohm empedans ta 32watt siz 2tane 8ohm hoparlör bağladığınızda 2x16 watt gibi birgüçvericektir,buda iş yeri içi yeterince fazla.Onun dışında isterseniz 1000watt hoparlör bağlayın.Zaten sizin hoparlörleiniz 30watt rms ye bile dayanabileceklerini sanmıyorum.Sesi sonuna kadar açarsanız hoparlörler yanabilir.
Bunların dışında söylenebilecek birdey olduğunu sanmıyorum,gereklibilgiler datasheetinde var zaten.

HTTP 301 This page has been moved

İlginiz İçin TEŞEKKÜRLER...

TDA2050 nin çıkışı 4ohm empedans ta 32watt siz 2tane 8ohm hoparlör bağladığınızda 2x16 watt gibi birgüçvericektir,buda iş yeri içi yeterince fazla.Onun dışında isterseniz 1000watt hoparlör bağlayın.Zaten sizin hoparlörleiniz 30watt rms ye bile dayanabileceklerini sanmıyorum.Sesi sonua kadar açarsanız hoparlörler yanabilir.

HTTP 301 This page has been moved

Son olarak 12v tek kaynak beslemeli tda2050 ile yapılmış bir devreniz varsa paylaşabilir misiniz. İnternette aradım ancak pek birşey bulamadım. Çoğu simetrik beslemeden felan bahsediyor.

12v ile istediğiniz verimi alamassınız datasheettinde simetrik olmayan kaynakla ilgili devre var ama 50v ile falan beslemniz gerekiyor.
12 v ile çalışan devre arıyorsanız tda1554 ü deneyebilirsiniz.4ohm da 2x22watt.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,605
Son üye
osaricicek

Yeni konular

Geri