Hoparlörden sürekli ses geliyor

Kablo doğrudan kutuya giriyor. Onu sökmek gerekecek o halde. Sökünce tekrar yazarım, teşekkürler cevap için.
Sök, sonra mümkünse multimetre ile dirençlerini de ölç. Merak etmiştim daha öncesinde. Bakalım kaç ohm çıkacak kablonun direnci. :D

Sök, sonra mümkünse multimetre ile dirençlerini de ölç. Merak etmiştim daha öncesinde. Bakalım kaç ohm çıkacak kablonun direnci. :D
Başka bir kabloda denemiştim, sıfır çıkıyor. Azıcık oynuyor sadece ölçüm ekranı.

Hatta hoparlörün kendisi de 4ohm olduğu için o da sıfımış gibi kısa devre testinden geçemiyor.

Direnç değerini gösteriyor ancak kısa devre testinde ötüyor. 4 civarında gösteriyor değeri, sıkıntı yok onda.
E sorun yok o zaman? :D

Bu arada, benim laptop hoparlörleri patlamış galiba. 8 senelik oldu bu seneyle beraber. İnternette de satılmıyor. Nasıl tamir edebiliriz biz bunu?

1W hoparlör. 😆

Dışarıdan takılanları kasdetmiştim ben.
Onlar da orijinal durmayacak ama. Benim laptop taşınması amaçlı yapılmış. Artık katlanacağız. Ya da hoparlör bulacağız minik. :D

https://www.baburtech.com/urun/lenovo-thinkpad-x1-carbon-gen1-hoparlor-takimi-speakers-kit-04w3911

230 TL mi?!

230 TL ye 2 tane fanını alırım Aliexpress'den. :D
Veya Bluetooth kulaklık alırım daha ucuza gelir. Zaten şu anlık direkt olarak bir patlaklık yok. Yani bass olunca cızırtı oluyor. Yoksa çok net ses veriyor kendisi.

Merhaba herkese.

Elimde 2+1 hoparlör seti vardı. Onu taktım bilgisayara. Şöyle bir sorunum var; hoparlörden sürekli ses geliyor. Bu ses çok çok az ancak yine de rahatsız ediyor, sürekli uğultu şeklinde bir ses. Bir çözümü var mıdır bildiğiniz? Hoparlör çok eski ve dandik olması buna yol açıyor olabilir mi?
Benzer bir durum benim bir çalışmam da başıma gelmişti. Ben topraklama yaparak çözmüştüm. Ama sizin yaşadığınız durumda böyle bir işlem işe yarar mı bilemiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri