Hoparlörden sürekli ses geliyor

Merhaba herkese.

Elimde 2+1 hoparlör seti vardı. Onu taktım bilgisayara. Şöyle bir sorunum var; hoparlörden sürekli ses geliyor. Bu ses çok çok az ancak yine de rahatsız ediyor, sürekli uğultu şeklinde bir ses. Bir çözümü var mıdır bildiğiniz? Hoparlör çok eski ve dandik olması buna yol açıyor olabilir mi?

Nasıl bir ses? Örnek verebilir misinz? Cızırtı gibi mi? Veya bir dipten gelen uğultu gibi mi?

Sen nasıl çözdün?
Ben ne zaman yaşadığımı bile hatırlamıyorum...

Şimdi hatırladım. Demin yazıyı yazarken. :D

Sony RX99 müzik sistemine 3.5mm jack için dönüştürücü almıştım. telefona taktığımda çalışıyordu ama menüde kaldığı zamanlarda cızırtı yapmaya başlıyordu. Aynı durum jack'ı ellediğimde de oluyordu. Telefonda müzik açıkken sorun olmuyordu ama. Ama aynı sorun mudur bilmem.
Bildiğin bir kontrol yöntemi var mı?
Bildiğim bir şey yok maalesef.

Ben ne zaman yaşadığımı bile hatırlamıyorum...

Şimdi hatırladım. Demin yazıyı yazarken. :D

Sony RX99 müzik sistemine 3.5mm jack için dönüştürücü almıştım. telefona taktığımda çalışıyordu ama menüde kaldığı zamanlarda cızırtı yapmaya başlıyordu. Aynı durum jack'ı ellediğimde de oluyordu. Telefonda müzik açıkken sorun olmuyordu ama. Ama aynı sorun mudur bilmem.

Bildiğim bir şey yok maalesef.
Ben de şimdi bir şeyi daha hatırladım, bilgisayar kapalıyken de uğultu sesi geliyor. Böylelikle jaktan olmadığını düşünebiliriz bence.

Asıl uğultu ana parçadan geliyor, bas sesi veren, ismini bilmiyorum.

Ben de şimdi bir şeyi daha hatırladım, bilgisayar kapalıyken de uğultu sesi geliyor. Böylelikle jaktan olmadığını düşünebiliriz bence.

Asıl uğultu ana parçadan geliyor, bas sesi veren, ismini bilmiyorum.
Woofer. O zaman woofer'a bakılabilir.
Aslında aynı sorun olabilir. Çünkü jack bir yere temas ediyor. Başka bilgisayarda sorun oluyor mu?

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri