Hoparlörden Parazit Ses Geliyor

nasah53

Üye
slm arkadaşlar çalıştığım yerde asansör çalışırken anons sistemine bağlı hoparlörden motor sesi geliyo bunu nasıl önleyebilirim sebebi nedir??

yardımcı olabilecek kimse yokmu güncelll....

Asansör motoru harmonik veya parazit sinyal yaratıyor. Anons sisteminizi besleyen hattı filtre etmeniz, anons cihazınızı aluminyum ile sarmanız çözüm olabilir.

Asansör motoru harmonik veya parazit sinyal yaratıyor. Anons sisteminizi besleyen hattı filtre etmeniz, anons cihazınızı aluminyum ile sarmanız çözüm olabilir.
daha önce filitreleme yapmadım bunu nasıl yapabilirim??

kablolarını folyo ile sar hopörlör dayil.muhtemel ses parazit sesi gidecektir.bir kere bende yaşamıştım.Bu sorunu

daha önce filitreleme yapmadım bunu nasıl yapabilirim??

Bu konuda hazır devreler bulunuyor. Elektronik malzeme satan yerlere gidip sorununuzu anlatın ve filtre isteyin onlar verir.

asansör invertör sistemli ve alan çok uzun tesisatı sarmaya kalksak tek başıma 1 hafta sürer sanırım dediğinizi bakıcam sayın aksi birde nüve takılıyor dediler frekans değişikliği olduğu için ınvertörden kaynaklandığını düşünüyorum.

Asansör motoru parazit sinyal yaratıyor bunu gidermek için anfi veya araba ses sistemiyle uğraşan arkadaşlardan filtre devresi alıp anons cihazın girişine bağlayacaksın kolay gelsin;;

araba anfi yada teyplerde kullanılan filitreler malum 12 v sanırım çözüm olmaz anons amfisi 220 ile çalışan ve 12 v üzeri besleniyor diye tahmin ediyorum cihazın şasesini topraklamak çözüm olabilir belki

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri