hoparlör sorunu

jak_win

Üye
Arkadaşlar bilgisayarım gayet düzgün çalışıyodu kendi yaptıgım amfiyi pcye baglayacaktım ilk bagladıgımda ses geliyodu sorun yoktu.Ancak pcye rest attıgım zaman ne pc'nin kendi hoparlöründen nede amfiden ses geliyo jackları görüyo ama ses çıkmıyo yardım plss

Moderatör tarafında düzenlendi:
ya ses kartının driveri gitti yada anakarttakı ses kartını yaktın bi tane ses kartı takabilirsin anakarttaki bozulduysa

peki ses kartım bozulduysa nasıl anlayacagım birine sordum yanmamış dedi ayarlardan dedi media player filan açtıgımda ses çalıyor görünüyor ama ses çıkmıyor.

eğer çıkışta birden fazla anfi bağladıysan yada yaptığım anfide bir hata varsa büyük ihtimalle yanmıştır istersen mikrofonu bağla birde öle dene driver sorunu değilse yapıcak bir şey yok ses kartı alıcaksın

Yaptıgım amfide hata yok kaç kere çalıştırdım sorunsuz.Ses gittiginde sadece 1 tane amfi baglamıştım voltajıda güç kaynagından almıştım pc'nin

büyük ihtimalle ses kartın yandı senin eğer emin olmak istiyorsan driverını tekrar yükle .Eğer kendi yaptığın amfi ise büyük ihtimal yanmıştır kardeş ne de olsa elektronik alet hiç belli olmazzzzz

Ses kartım yanmış degiştirdim peki amfiyi tekrar pcye baglasam ama bu sefer kasadan voltaj almasam bi zararı olurmu yani voltajı dışardan versem olurmu?

beslemeyi başka yerden yaparsan bir zararı olmaz ses çıkışını ton kontrole bağlarsan iyi olur yada ilk denemelerde mp3 player gibi cihazlar kullan zamanla hatalar giderildiğinde pc ye bağlarsın

arkadaşımm bilgisayarımdan sisteme girr ve ordann sürücü driverlerini görr bakalımm ordaa bii ünlem işaretii varsa eğerr bide onboardmı yoksa ses kartımı kullanıyosunn onuda yazzz oo ünlemm işaretini ortadan kaldırmak içinn audio driverini yeniden kurrr veee gene aynı çalmıyorsa yaniii ünlem işaretiii hala varsaaa mutlaka bi ses kartıı denemelisinnn aynı pproblem bende hala devam etmektee ben yenii bi ses kartıı alıcamm onuu deniyecemm ben onboarddan kullanıyorumm hoparlörlerimi?

pc den enerjiyi almanla bi alakası yok olayın sen yıne pc den al.baglantında bi yanlışlık vardır buyuk ıhtımal

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,853
Son üye
Megaronn

Yeni konular

Geri