Hoover VT710D12 çamaşır makinesinde arıza

Abdur

Üye
Hoover VT710D12 markalı çamaşır makinesinde yıkamayı güzel yapıyor ama durulamaya geçince soğuk yıkama düğmesi sürekli yanıp sönüyor ve durulama yapmıyor öylece kalıyor yardımcı olur musunuz

hangi noktada takılmıyor tam anlaşılmıyor ama

ilk olarak yapılacak şey, içindeki çamaşırları çıkarıp, 3 - 5 parça bir miktar normal büyüklük ve ağırlıkta çamaşır atıp öyle çalıştırıp arızaya gene geçiyor mu bakmak olur..

Gene aynı noktada takılıyorsa,
tahliye edemiyor takılıyorsa, ahliye motoru bloke eden bir şey kaçmış olabilir; tahliye motoru bozulmuş olabilir.
ısıtma yapamıyorsa yarım saat bir saat sonra hala su sıcaklığı yeterli seviyeye yükselmedi şeklinde arızaya geçiyor olabilir
çok uzun çalışma saatleri geçirmiş yorgun bir makine ise, motor kömürleri bitmiş olabilir
veya kontrol kartında problem olabilir

çok olasılık var ne diyelim. Baktırmak lazım.

:) 4 sene oldu alalı az bir çamaşırla tekrar deneyeyim

Az çamaşır da işe yaramadı gider borusunu temizledim oda olmadı

Hoover VT710D12 markalı çamaşır makinesinde yıkamayı güzel yapıyor ama durulamaya geçince soğuk yıkama düğmesi sürekli yanıp sönüyor ve durulama yapmıyor öylece kalıyor yardımcı olur musunuz
Ayni arizayi yasiyorum . Ekstra durulamaya alip tekrar program baslatiyorum hala çözüm bulamadik.. siz çözüm bulabildiniz mi

Yıkama suyunu pompa ile bosaltiyor mu ? Büyük ihtimal pompa devreye girip o suyu da bosaltmiyor. O noktada takılıyor program . @bakımcıı
Ayni arizayi yasiyorum . Ekstra durulamaya alip tekrar program baslatiyorum hala çözüm bulamadik.. siz çözüm bulabildiniz mi

Son düzenleme:
Yıkama suyunu pompa ile bosaltiyor mu ? Büyük ihtimal pompa devreye girip o suyu da bosaltmiyor. O noktada takılıyor program . @bakımcıı
Normalde yıkarken boşaltıyor sonra durulama suyunu alamadan takılıyor program. Soguk yikama isigi yaniyor. Kapak açılmıyor. Bu sefer ekstra durulama programina alip devam ettiriyorum . O sekilde durulayip sıkıyor ve bitiriyor. Sanirim kronik anakart sorunu. Abdur hocamla aynı sorunu yasiyoruz.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri