Hobi atölyesine sessiz kompresör yapımında ekovat kullanılabilir mi ?

Ekovat kompresörü bende yapıp uzun bir süre kullandım. En büyük sorunu motorun sargılarını soğutmak. Birde yapmaya karar verirseniz mutlaka kompresör basınç otomatiği alın. Hidrofor için olanları daha ucuzdur ama tahliye özelliği yoktur yapısından dolayı. Pistonlu kompresörlerde durduğu sırada duyduğunuz tıssssss sesi buradan gelir.

Saygılar....

Olmaz ! Gayet net !
Ekovatın yapacağını bir hava tankı ve araç lastik pompası da yapar.
Attığınız taş ürküttüğünüz kurbağaya değmiyecek !

Ürküttüğümüz kurbağa sıradan kurbağa olmadığı için değeceği kanısındayım :) Zira amaç sessiz bir şekilde çalışan kompresörden verim elde etmek. Araç kompresörleri ekovata nazaran bir hayli yüksek ses çıkardığı gibi ekovat kadar uzun süre çalışamayacaktır, dezavantajları da (yüksek ses, ısınma sorunu vb)cabası. Tabi afaki fiyatlı kompresörlerden bahsetmiyorum. Bundan dolayı bu çalışmanın verim sağlayacağı kanısındayım ki kullanan üyelerde var.

Konuyu hort siz ne yaptınız bilmiyorum ama ben bitane yaptım 18 Btu klima motorundan tank olarak ev tupu kullandım 3.11 bar basınç sarteli 5 barda çalışıyor 8 barda duruyor gayette işimi görüyor yağ içinde kendimce yağ tutucu yaptım hava temiz şimdilik sorun yok yağ tutucuyu eski sohben su ısıtma haznesinden yaptım 3 tane hazır delik var bir giriş bir çıkış bir tahliye girişi kapattım çıkış ve tahliye hattını kullandım yaparken fotoğraf cekmedim ama isterseniz yapılmış halini eklerim sonra
1.5 dakikada tank doluyor sessiz ve islevsel

Konuyu hort siz ne yaptınız bilmiyorum ama ben bitane yaptım 18 Btu klima motorundan tank olarak ev tupu kullandım 3.11 bar basınç sarteli 5 barda çalışıyor 8 barda duruyor gayette işimi görüyor yağ içinde kendimce yağ tutucu yaptım hava temiz şimdilik sorun yok yağ tutucuyu eski sohben su ısıtma haznesinden yaptım 3 tane hazır delik var bir giriş bir çıkış bir tahliye girişi kapattım çıkış ve tahliye hattını kullandım yaparken fotoğraf cekmedim ama isterseniz yapılmış halini eklerim sonra
1.5 dakikada tank doluyor sessiz ve islevsel
bir hortta benden olsun :) varsa foto rica edebilirmiyim? yağ tutucu konusunda araştırma yapıyorum, motor ile tank arasına koymak gerekiyor bu tutucuyu ki tankın içi yağ dolmasın sizin çözümü merak ettim...teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri