HMI da Geçen süreyi saat ,dakika ve saniye olarak görme

yaramaz557

Üye
Merhabalar

Ben bir Siemens çalışmamda TON.ET süresini panel ekranında görmek istiyorum. Fakat decimal olarak görüntüleyebiliyorum. Ben bu süreyi 3 e bölerek saat dakika ve saniye olarak görüntülemek istiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Saygılarımla

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhabalar

Ben bir Siemens çalışmamda TON.ET süresini panel ekranında görmek istiyorum. Fakat decimal olarak görüntüleyebiliyorum. Ben bu süreyi 3 e bölerek saat dakika ve saniye olarak görüntülemek istiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Saygılarımla
Timer sadece değer gösterir ve katsayısı ile çarpıp bir zaman değeri görebilirsiniz.Ben olsan sistem zamanını bir yere kaydedip,güncel değerden çıkartıp onu ekrana yazdırırdım

Timer çıkışının elapsed time(ET) değerini aşağıdaki kodda deneyin 1000 e bölerseniz sn, 60 bölerseniz dakikaya, tekrar 60 bölerseniz saat boyutuna gecersiniz. GecenZaman_ms(Real) tipinde olacak, birimi milisaniyedir.
GecenZaman_ms:= TIME_TO_REAL(TimerCikisi.ET);
GecenZaman_sn := GecenZaman_ms/1000.0;
GecenZaman_dk := GecenZaman_sn /60.0;
GecenZaman_sa := GecenZaman_dk /60.0;

GecenZaman_ms, GecenZaman_sn, GecenZaman_dk, GecenZaman_sa REAL tipinde olacak.

Son düzenleme:
Timer sadece değer gösterir ve katsayısı ile çarpıp bir zaman değeri görebilirsiniz.Ben olsan sistem zamanını bir yere kaydedip,güncel değerden çıkartıp onu ekrana yazdırırdım
HOCAM BUNU NASIL YAPABİLECEĞİMİ BANA AÇIKLAR MISINIZ

HMI için link ve
Pyothon ile örnek:

pythonCopy code
# TON.ET süresini alın (örneğin 10.25 olarak kabul edelim)
ton_et_sure = 10.25

# Saat, dakika ve saniye hesaplaması yapın
saat = int(ton_et_sure / 3600)
kalan_saniye = ton_et_sure % 3600
dakika = int(kalan_saniye / 60)
saniye = kalan_saniye % 60

# Sonucu ekranda gösterin
print(f"{saat} saat, {dakika} dakika, {saniye} saniye")

https://support.industry.siemens.co...tput-the-remaining-time-?dti=0&dl=en&lc=nl-NL

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri