HMI dan girişler kontrol edilebilirmi nasıl?

serhat33

Üye
S7 1214C kullanıyorum ktp600 hmi panel seçip , hmi sistemden simülasyon yaparak s7 1214 ün giriş ve çıksılarını kontrol etmek istiyorum çıkıslarını istediğim gibi aktif duruma getirebiliyorum fakat girişlerimi (i0.0,i0.1.....) 0-1 atamak istediğimde hmi simülasyonundan atayamıyorum. normalde simülasyonda girişlere değer atanamıyormu ??

NOT : tıa portal v11 sp2 kullanıyorum s7 1214c plc im var.hmi panelim yok pcden simülasyon ederek plcye baglanıyorum...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
merhaba;
siemens plc ve hmi ıle hiç calısmadım ama genel olarak sunu solıyebılırım hmı den plc nın fızıksel gırıslerını kontrol edemıyorsun.ancak plc nın merker bitlerını 0-1 yaparak cıkısları kontrol edebılırsın.

benim bildiğim herhangi bir Scada veya operatör panelinden girişlere atama yapamazsın yapılmaz sadece read-only atama yapmak için plc memory bitlerini kullanmmak zorundasınız

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,919
Son üye
Serdar.59

Yeni konular

Geri