HM-10 Bluetooth Modülü

Çinden hm-10 modül sipariş vermiştim ancak 1 tanesini yanlış seçmişim alt kısmı olmadan geldi. Sağdakini nasıl kullanabilirim?
2cc47d15413fd6f25d506d68b4475934.jpeg

Ama nasıl üsttekindeki 5 bacak burdaki hangisine tekabül ediyor ki

Bağlantılarını ve özelliklerini öğrenmek/anlamak için, elektronik devre elemanlarının ve kartlarının bilgi kağıtlarını (datasheet) okumak gerekiyor. Bu bilgileri muhtemelen kimse ezberinde tutmaz.

Aslında soldaki modül besleme ve bağlantılara kolayca ulaşma amaçlı bir breakout üzerine monte edilmiş. Her iki modül de birbirinin aynı. Soldaki breakout'da muhtemelen voltaj regülatörü de vardır. Sağdakinin bilgi kağıdına bakarak bağlantıları tespit edebilisiniz.

İnternette pin çıkışları var, onlara bakılarak bağlantı yapılabilir. Ama unutmayın ki üzerinde regülatör yok. Yani tam olarak çalışma voltajında vermeniz gerekiyor.

Breakout'suz modelin 3.3V ile beslenmesi gerekiyor. AMS1117-3.3V veya LM1117/LD1117 3.3V regülatör artı 10uF kondansatör ile usb'den beslenecekse 5volt'u 3.3 volt'a düşürerek beslemek mümkün.

Keşke ikisini de soldakinden alsaydım o zaman sağdakinin kullanması baya zahmetli olacak :( o alt kısım satılsa alıp lehimlerim de bulabileceğimi sanmıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri