Hidromat arızası

Hocam bende size şunu sorayım benim kendime özel hidromat lı bir hidrafor sistemim var Şebeke suyu depoya doluyor ordan motordan geçip daireye geliyor sanırım su kesilince hidrafor devreye giriyor onda sorun yok ama su kesilmediği ama basıncın düşük olduğu zamanlarda da hidrafor un devreye girmesini basınç düzelince kendi çıkmasını istiyorum bu nasıl olur
Basınçla ilgili şöyle bir çözümüm var benim ,depo çıkışına (hidrofor çıkışı)ters çekvalf korsunuz suyun basıncı normalken hidrofor su çıkışı yapmaz su kesilir yada basıncı düşerse su geçişine izin verir burda tam bir basınç denetimi olmaz şu bar da devreye girsin diyemeyiz,bunun için tesisatta ufak bir düzenleme gerekir .
@vecivicivokke dediği gibi sistemin basınç şalterini sistemin dışına taşırsınız bunda istenen basınçta çalışması sağlanır.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Basınçla ilgili şöyle bir çözümüm var benim ,depo çıkışına (hidrofor çıkışı)ters çekvalf korsunuz suyun basıncı normalken hidrofor su çıkışı yapmaz su kesilir yada basıncı düşerse su geçişine izin verir burda tam bir basınç denetimi olmaz şu bar da devreye girsin diyemeyiz,bunun için tesisatta ufak bir düzenleme gerekir .
@vecivicivokke dediği gibi sistemin basınç şalterini sistemin dışına taşırsınız bunda istenen basınçta çalışması sağlanır.
Çek valf var motordan çıkan su geri kaçma yapmıyor
Basınç şalteri pardon. Yalnız genleşme tankı vardır sanıyorum. Yoksa şalter sürekli aç kapa yapar
Sistem jidromatlı genleşme tankı yok

Çek valf var motordan çıkan su geri kaçma yapmıyor

Sistem jidromatlı genleşme tankı yok
O olacak yalnız genleşme tankı da olacak. Genleşme olmadan olmaz. Pompa çalıştığında banyodaki adam donar durdugunda haşlanır. Tuvalettekinin başına neler gelir onu hiç dusunmeyelim. Yani suyun basıncı bir yukselir bir alçalır.

Çek val var Basınç varken hidrofor çalışmıyor ama bazen basınç çok düşüyor su kesilmediği taktirde su daireye kendi gücüyle çıkıyor ama taziksiz bende burda taziksiz suyun tazikli olmasını nasıl sağlarım diye soruyorum

O olacak yalnız genleşme tankı da olacak. Genleşme olmadan olmaz. Pompa çalıştığında banyodaki adam donar durdugunda haşlanır. Tuvalettekinin başına neler gelir onu hiç dusunmeyelim. Yani suyun basıncı bir yukselir bir alçalır.
Hidromat lı sistemde genleşme tankı nasıl olur hidromat aynı işi görmüyormu

Apartman da sadece benim evime su basıyor şuanki sistem kendime özel 5. Kattayım hidromat su kesilince devreye giriyor sadece basınç düşüncede devreye girsin çıksın istiyorum daha kolay bir yolu yokmu bazen su yukarı geliyor ama tazik düşük oluyor

Apartman da sadece benim evime su basıyor şuanki sistem kendime özel 5. Kattayım hidromat su kesilince devreye giriyor sadece basınç düşüncede devreye girsin çıksın istiyorum daha kolay bir yolu yokmu bazen su yukarı geliyor ama tazik düşük oluyor
Genleşme tankı içerisinde membran balon var. Tankla balon arası 7 bar hava var. Pompa membranin içerisine suyu basar su sıkışır basınç şalterinin set değerinde pompa durur. Alt ile üst limit arasını 1 bar ayarlarsan stabil o basınçta su sağlanır. Yani stabil basınçlı suyum olsun istiyorsanız bu şekil. Daha basiti nasıl olabilir ?

Genleşme tanklı sistemde ilk mesajımda yazdığım gibi bütün sorunlarınız biter ,basınç düşünce çalışır ,arada susuz bırakmaz .Hidromat demekki verimli değil tek başına .Elinizdeki sisteme nasıl genleşme tankı takılır bunu araştırın bence ,kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri