hidrolik valfin dc bobini aşırı ısınıyor.

Peki ustam bu bobini bi sekilde kuvetlendirmek mumkunmu sargisiyla oynamadan

Eğer valf bobini nüveyi tam çektiremeyip nüvenin bir kısmı manyetik alanın dışında kalıyorsa ısınmaya sebep olabilir.Nüve aşınarak incelmiş olabilir yada pislik gelmiş ,yay aşırı sert olabilir.Hidrolik yağın aşırı sıcak olması da buna sebep olabilir.

Eğer valf bobini nüveyi tam çektiremeyip nüvenin bir kısmı manyetik alanın dışında kalıyorsa ısınmaya sebep olabilir.Nüve aşınarak incelmiş olabilir yada pislik gelmiş ,yay aşırı sert olabilir.Hidrolik yağın aşırı sıcak olması da buna sebep olabilir.
Orjinal yayi var uzerinde zaman icinde yay serlesmis olabilirmi acaba biz sokup temiledik ancak sorun devam ediyor valfi degitirmeyu dusunuyorum ancak gene isima yaparsa bosa masraf ederiz bu dediklerinizi nasil tespit edebiliriz bi yontemi varmi

Eğer valf bobini nüveyi tam çektiremeyip nüvenin bir kısmı manyetik alanın dışında kalıyorsa ısınmaya sebep olabilir.
DC bobinler için geçerli bir durum değildir .
Şunu da okumakta fayda var , şimdi buldum .
http://www.akder.org/tr/makale/297-hidrolik-valf-bobinleri-ve-ar-zalar
Doğru akım bobinleri özellikle düşük voltajlarda çalışıldığında yüksek çalışma güvenliğine sahiptir. Aynı zamanda yüksek frekanslı çalışmalar için uygundur. Bir diğer özelliği ise bobine elektrik uyarısı verildiğinde herhangi bir nedenden dolayı sürgü hareket etmez takılırsa bobinde yanma meydana gelmez. Alternatif akımlı bobinler aynı durumda yanarlar (ıslak pimli bobinler için bu süre yaklaşık 1-1,5 saattir)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Valf enerjilendiğinde bobin içine giren çıkan magnet, metal vs yoksa yaratmaz

Valf enerjilendiğinde bobin içine giren çıkan magnet, metal vs yoksa yaratmaz
Herhangi bi metal yok ustam ancak isiniyor sistem basinci 100 bar valfin mak calisma basinci 200 bar ancak yinede isiniyor 1 senelik valf son care bobini degistiricez bide yagi degistirmeyi dusunuyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri