hidrolik valf bağlama

Mahmut Erdoğan

Paylaşımcı üye
merhaba arkadaşlar
hidrolik valf çektirecem s2 ile
bağlantılarını nasıl yapmalıyım
+ - lerin hangisini plcden geçireyim yada farketmezmi ?
ilginize teşekkürler...

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
[MENTION=232994]akyele[/MENTION] Bahsettiğiniz bu üniteye ait valfin çekme bobini eğer düşük gerilimle çalışıyorsa direk PLC çıkışlarına bağlayabilirsiniz ki genelde bu uygulama pek tercih edilmez ; eğer PLC çıkışlarından yüksek bir gerilimde ise önce PLC çıkışıyla düşük güçlü bir röle çektirip bu rölenin kontağından valf bobinini çektirebilirsiniz..........

@akyele Bahsettiğiniz bu üniteye ait valfin çekme bobini eğer düşük gerilimle çalışıyorsa direk PLC çıkışlarına bağlayabilirsiniz ki genelde bu uygulama pek tercih edilmez ; eğer PLC çıkışlarından yüksek bir gerilimde ise önce PLC çıkışıyla düşük güçlü bir röle çektirip bu rölenin kontağından valf bobinini çektirebilirsiniz..........
ilginize teşekkürler
bende aynen öyle yapıyorum yani plc ile röle çektiriyorum ordan valf
benim merak ettiğim valfden hangi ucu geçireceğim + mı - mi ?
yoksa bu soru saçmamı oldu ? :)

Anladığımı söyleyemiyeceğim ; eğer valfin bobini DC beslemeli ise hiç farketmez ; yaradana sığınıp direk bağlayın :)

ilginize teşekkürler
bende aynen öyle yapıyorum yani plc ile röle çektiriyorum ordan valf
benim merak ettiğim valfden hangi ucu geçireceğim + mı - mi ?
yoksa bu soru saçmamı oldu ? :)

Ben devrelerimde genelde - ucu direk cihaza bağlar + ucu ise kontaklardan geçirmeyi tercih ederim.
Sizede bu yönde bağlantı yapmanızı öneririm. Çünkü bağladığınız röle 220v. ise röle arızalandığında nötr devamlı valfte olacak ama 220v. gelmeyecek ve herhangi bir tehlikenin önüne bir nebzede olsa geçmiş olacağım değil mi :)
Sizinde bu yönde düşünüp daha makul olanı yani her zaman + ucu kontaklardan geçirerek çalışmanızı öneririm.
Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri