Hidrolik sistem

aksoy34

Üye
start bastığında motor çalışacak stop bastığında durucak ayrıca üç piston var düğmeye bastığında 2piston ileri gidecek son noktaya geldiğinde 3 piston devreye girecek son noktaya geldiğinde 3piston başlangıç noktasına dönecek programda yardımcı olurmusunuz

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Hic birsey anlamadim biraz daha detayli anlatin.calisma prensibi tam olarak nasil olacak.sonsuz dongu olacak mi

Ayrica proje cizmeyi okumayi ya da sembolleri falan biliyor musunuz

evet proje çizmeyi okumayı biliyorum
3 adet piston var bir hidrolik motor var 2adet çift taraflı valf bir adet pilot valf.3adet sensör var
star bas hidrolik motor çalışsın stop bas dursun.ayrıca acil stop bas hepsi dursun. hidrolik çalıştıktan sonra piston start basıyoruz pilot valf ve 2piston ileri hareket ediyor son noktaya
geldiğinde yani sensörü gördüğünde 3piston ileri hareket ediyor son noktaya geldiğindeyani sensörü gördüğünde 3piston geri geliyor sensörü görüyor valfleri devreden çıkarıyor

neyde yazılacak bu istediğiniz delta serisi bir plc demi, akıllı rölede mi. prosesi istek doğrultusunda yazdınız ama hangi plc yada akıllı rölede yazılacak hangi dilde yazılacak bunları yazmıyorsunuz. Size yardımcı olmak istiyoruz ama siz bize yardımcı olmuyorsunuz. Kişisel düşüncem sizi tenzi ederek söylüyorum gençlik soru sormasını ve kendini anlatmasını bilmiyor.

Bi iki sey de ben ekleyeyim; ne kadar ayrinti verirseniz o kadar dogru bilgi alirsiniz.ben bu projeyi rolelerle cizip gonderirim ama cikip bana bu roleyle degil plc ile olacakti diyebilirsiniz.bu da zaman kaybi olur.ilk sorumdaki sonsuz donguye cevap vermemissiniz mesela.eger cizimle ugrsiyorsaniz cizdiginiz projeyi gonderip uzerinde tartisma acarsaniz daha saglikli olur.

Unutmayin siz ne kadar iyi anlatirsaniz o kadar dogru ve saglikli bilgi edinirsiniz.

delta plc için yazılacak sonsuz döngü olmayacak burda hidrolik motorkısmı ayrı piston kısmı ayrı oluyor.

delta 14 ss2 kulanıcam

Verdiğiniz bilgiler biraz eksik ama yinede anladığım kadarıyla bir program hazırladım umarım işinizi görür.

Ekli dosyalar

• Hidrolik.rar
    12.1 KB · Görüntüleme: 33

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,830
Son üye
xkullanıcı45

Yeni konular

Geri