Hidrolik Similatör İçin Kontrol Kartı

kng351

Üye
iyi forumlar öncelikle
Bir arkadaşımla sürüş simülatörü yapıyoruz. Hidrolik sistemi nasıl kontrol edebiliriz konusunda tıkandık. Tek derdimiz bilgisayarla hidrolik arasında veri alışverişi yapacak olan kontrol kartında.
yardımlarınızı bekliyoruz teşekkürler.

kontrol kartını yapmak kolay.ama istediğim gibi rs-232 çıkışına istenilen progrmı yazabilirmsin?

surus simulatoru icin tank filan degilse hidrolik biraz fazla olabilir ama tercih meselesi tabii.
Simulatorunuz 2,3 veya 6 aks ile surulecegine 2,3 veya 6 kanaldan alacaginiz geri beslemeye gore oransal valflerinizi kontrol edebilecek her turlu hareket kontrol karti isinizi gorur. Veya oransal valfleriniz ile uyumlu bir marka da tercih edebilirsiniz. En ucuzu 250 dolar en pahalisinin sonu yok gibi. Ugrastirici kismi kendi PID dongulerinizi olusturmaniz ve hareket komut iliskisini dogru olusturmak olacaktir. Kart pek de muhim degil iski olabildigince gercek zamanliya yakin calissin.
Basarilar dilerim.

Advantech urunleri gayet guzel ama ben de iki alternatif getireyim.
Dynomotion | Motion Control Boards bulunabilecek en uygun fiyatli ve becerikli urun belki biraz dokumantasyon sikintisi olur. Ama zaten cin mali kart da alsaniz hep dert.
Robosan firmasinda da esdeger pekcok urun mevcud. Ulkemizde bu cin mali kartlarin fiyatlari neden bu kadar yuksek o da mechul.

verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı teşekkürler herkese. :D iyi forumlar elinize emeğinize sağlık :D

Advantech urunleri gayet guzel ama ben de iki alternatif getireyim.
Dynomotion | Motion Control Boards bulunabilecek en uygun fiyatli ve becerikli urun belki biraz dokumantasyon sikintisi olur. Ama zaten cin mali kart da alsaniz hep dert.
Robosan firmasinda da esdeger pekcok urun mevcud. Ulkemizde bu cin mali kartlarin fiyatlari neden bu kadar yuksek o da mechul.

Bu ürünleri Türkiyede kim ithal ediyor acaba.?

Maalesef bilgim yok ben amerikadan temin etmis idim.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri