Hidrolik press cift el kumanda devresi cizimi

Harunbyx

Üye
Merhabalar ben endüstriyel otomasyon öğrencisiyim çok aradım ama bulamadım semayı simdi çalışma mantığı şöyle çift start buton basıldıgı zaman piston aşağı iniyor sınır anahtarına basıp geri dönüyor ve tekrarlıyor bunun kumanda devresini paylaşabilecek varmı ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Terkrarlamada, yıne butonlara basılacakmı, eller devamlı basılımı,,,,

Merhabalar ben endüstriyel otomasyon öğrencisiyim çok aradım ama bulamadım semayı simdi çalışma mantığı şöyle çift start buton basıldıgı zaman piston aşağı iniyor sınır anahtarına basıp geri dönüyor ve tekrarlıyor bunun kumanda devresini paylaşabilecek varmı ?
Merhaba,çift el işleminde genel olarak iki buton aynı anda basılmalı ve bu durum el koruma amaçlı düşünülmüş. Sağ ve sol buton aynı anda basılmalı derken aralarında 500ms fark olacak şekilde çift el basıldığı kabul edilir.(değer ayarlanabilir) parmak koruma bariyeri olduğunu da varsayar isek çift el basma işlemi bir roleyi setler ve stop yada bariyer de hareket yok ise aşağı limit sivilce kadar hidrolik aşağı indirilir(hidrolik valfi ile),tek baskı yeterli ise bir süre beklenip yukarı doğru hareket ettirilir ve yukarı limit sivici(sensörü) gördüğünde durur şeklindedir.Bu makinelerde aynı zamanda kalıp ayarı için kesik çalışma,ayak pedalı ile ve otomatik çalışma olarak farklı modlarda bulunabiliyor.

CadDy çizim proğramını kullanıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri