Hidrolik Pres Elektrik Şeması

volkan5505

Üye
Arkadaşlar 1 adet hidrolik presimiz var ben bunu otomatik ve manuel de kullanmak istiyorum fakat limit sensörleri koymak istiyoruz (siwich) degil iki adet sensör ile nasıl hem oto hemde manuel bu sensörleri kullanabilirim lütfen şeması varsa yardım edin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
merhaba biraz daha ayrıntı verseydin daha iyi olurdu
devreyi swchle çizdin mi
eyer çizdisen sensörlerle röle cektir swch gibi düşün
not sensörleri direk besle

degerli uye yapmak istediginizi ayrintili olarak anlatirsaniz yardimci olabilirim size fakat pek aciklayici olmamis anlattiklariniz ayrica resimle desteklerseniz

merhaba arkadaşım...
öncelikle sensörler ile presin alt limit ve üst limitini mi kontrol edeceksin,
otomatik ve manuelden kasdın, otomatikte start a bir kere bastığında pres aşağı inecek ve alt limit sensörünü görüp yukarı çıkıp üst limiti gördüğünde duracak...
manuelde ise bastığın kadar aşağı ve yukarı hareket istiyorsun herhalde...

bize bu şekilde daha ayrıntılı açıklarsan biz de daha fazla yardımcı oluruz...

ayrıca deneyimlerimden yola çıkarak alt limit sensör yerine basınç şalteri olursa çok daha mantıklı olur kanaatindeyim...

saygılar...

arkadaşlar kabaca bunun üzerinde açıklayabiliriz sanırım zamanım olursa yardımcı olmaya çalışacağım

merhabalar arkadaşlar sensörleri koç milinemi adapte ediyorsunuz yada basınç şalterini hidrolik preslerin çalışmamantığınıda yazabilirseniz çok sevinirim..kolay gelsin..

öncelikle ilginize teşekkür ederim 1 pres düşünün 1_0_2 pako şalter var devrede bu pako şalter 1 konumu manuel 2 konumu otomatik manuel konumunda yukarı butonuna basıldıgında üst sensör .aşagı butonuna basıldıgında alt sensör devreyi kesmeli buraya kadar bir sorun yok fakat otomatik konumuna aldıgımızda start butonuna basdıgımız zaman piston alt sensörü gördügü zaman otomatik olarak geri dönmesi lazım ve üst sensöre gelincede durması lazım .Yapmak istedigimiz bu kadar ama sensörlerle hiç denemedim o yüzden yardım istiyorum eger tam olarak şema gönderebilirseniz sevinirim(bu arada sensörler manuelde otomatiktede görmesi lazım)şimdiden herkese gösterdigi ilgiden dolayı teşekkür ederim.

kumanda çizimini gönderebilirseniz sevinirim

sanırım yukarı ve asagı olmak uzere iki piston var ve otomatıkte asagı tusuna basınca asagıdan donuş yapıp yukarıda durmasını ıstıyorsun
dogrumu?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri