arkadaşlar benim bi sorum olacak.
bir magazinden iş parçaları alınacaktır.bir 3/2 yönlendirme valfinin düğmesi basıldıktan sonra,bir çift etkili silindirin pistonu açılır ve magazindeki iş parçasını makaralı banda itecek.iş parçası makaralı banda konduktan sonra piston 3/2 yönlendirme valfinin düğmesine basılarak geri gelecek.yani piston makaraya deyip geri gelecek.bunun devresini
çizmek istiyorum.hangi sembolleri kullanacağım?teşekkürler....

Serhat senmisin bu soruyu soran
ben bülent abin
ultrazap

Hidrolik blok tasarımında uzman kadrosu olan bcbotomasyon firmasından teknik destek alabilirsiniz

hidrolik takoz işi yapan arkadaşlar irtibata geçmek istiyorum.saygılarımla

plastik enjeksiyon makinamızın hidrolik dizayn kötü olması sebebi ile sesli çalışıyor.her şeyi denedik büyük filtre daharahat emiş buna rağmen olmadı blok tasarımı nasıl yapalım ki,sistem rahat ve sessiz çalışsın.saygılarımla

plastik enjeksiyonda dağınık olan valf takozu sistemini aynı blokta toplayıp blok yapmak istiyorum.hidrolik sistemde rahatlama hareketlerde sessizlik olurmu...bu konuda siz nasıl yardımcı olursunuz.

hidrolik manifold ve blok üzerine bana nasıl yardımcı olursun.saygılarımla

Arkadaşım plastik enjeksiyon makinasındaki hidrolik sistemin gürültülü çalışması derken ses yağ akışışından kaynaklanan bir sesmi ? silindir kaçlık 63*-100*-160 vs valf buna eşdeğermi borularda kıvrım cokmu kac numara yağ kullanıyorsunuz hidrolik tankı kaç litre basınç hattı kaç inç dönüş hattı kaç inç kavitasyon sonucu ses cıkabilir blok ölçüsü nedir detaylı bir bilgi verirseniz direk sonuca ulaşabiliriz. SAYGILAR

merhabalar ben bitırme tezi olarak hidrolik pres tasarımı aldım.500 tonluk otomobil kaportası presleyecek bir makinenin sonlu elemanlar metodu ile analizi.bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

arkadaşlar uzn zamandır bu siteye girmediğimden dolayı sorularınıza cevap yazamadım. Evet arkadaşlar bahsettiğiniz programın adı hydraw, ama ben yaklaşık 6 yıldır sedece solidwoks kullanarak bu işi yapıyorum. Çok paralar verip hydraw alamaya gerek yok. Solidwoks profesyonel ve hidrolik sistemi bilmeniz yeterli olacaktır.
Bu işi yapabilmek için öncelikle hidrolik devre şemasını okuyor olabimeniz gerekir. Daha sonra malzeme listesindeki hidrolik valflerin kotalok sayfalarını bulup bu valflerin cartric valfmi yoksa playt tipi valfmi olduğunu görmeniz gerekir. Daha sonra kaplayacakları alanları hesaplayıp manifoldunuzun en, boy ve yüksekliğni belirlemeye çalışıp, bu malzemeleri oluşturduğunuz katı modele, devre şamasına uyacak şekilde yerleştirmeniz gerekir. Yani malzemeleri iyi tanımalı ve yapı buyuklüğüne göre önce o malzemeyi bloğa yerleştimelisiniz a,b,p,t,x,y,z hatlarını devre şamasına uyacak şekilde yardımcı deliklerle yada olduğu gibi uygun hatlara patlatmanız gerekir. şimdilik bu kadar yeterli olacaktır zannedersem.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri