Hidrolik bobin role kontak ucu

Merhaba,
@Enesse arkadaşım Weidmüller MC50 Solenoid Driver 10A optocoupler bu dertten temelli kurtulma yöntemidir. Ekli kataloğun 7. 8. sayfasında 3 Amperlik modeli de mevcut. Arkadaşlarında belirttiği gibi probleminin asıl sebebi ilgili makine için röle seçilmiş olması. İmalatçılar ticari oldukları için bu tür seçimler yapıyorlar. Bakımcılar sorunu kökten çözmek isterler.

http://www.farnell.com/datasheets/436673.pdf

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İlgin için teşekkürler.
Sorun şu
Dc bobinin enerjisini kestiğinde(role) role kontak uçlarında aşırı derecede ark oluşmakta buda rolenin ömrünü kısaltıyor.
2 Kontagı paralel bağlayıp denediginizdede sonuç aynı
Tersten besleme yapıyor gibi ark oluşuyor
Solid state de nasıl bir sonuçla karşılaşırım?
Veya farklı bir devre elemanı mı kullanmalıyım.

Solid state role isinizi gorur kaliteli bir marka ile. Ornegin ben bir firin uzerinde dijital sicaklik kontrol cihazi ile rezistanslari bagladim pt100 ile hicbir sikinti yasamadim.

Bir diger alternatif ise mesela siemens in minik kontaktorleri var role ebatinda 2.2 kw lik onlarida deneyebilirsiniz hesaplidir. Siemens markasi ornektir.

Roleleri vs parelel baglamakla arki onlenmez. Azaltmak icin kontak ucuna gelen gucu bolebiliyorsaniz o zaman parelel olur.

Merhaba,
@Enesse arkadaşım Weidmüller MC50 Solenoid Driver 10A optocoupler bu dertten temelli kurtulma yöntemidir. Ekli kataloğun 7. 8. sayfasında 3 Amperlik modeli de mevcut. Arkadaşlarında belirttiği gibi probleminin asıl sebebi ilgili makine için röle seçilmiş olması. İmalatçılar ticari oldukları için bu tür seçimler yapıyorlar. Bakımcılar sorunu kökten çözmek isterler.

http://www.farnell.com/datasheets/436673.pdf
role sistemi elektronik kart sisteminden daha maliyetlidir finder marka role ve soketini 30 tl aliyorsunuz 10 tanesi 300 tl tutuyor + bi suru kablo isciligi vs ama onun yerini 10 istasyonlu bir karti 200 tl aliyorsunuz ve o kadar kablo isciliginiz yok

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri