hidrojenle çalışan arabalarda sizce hangi tür motor kullanılmalıdır?

xlnx-x

Üye
merhaba arkadaslar
sizce hidrojenle çalışan arabalarda hangi tür motor kulanılmalıdır?(seçtiğiniz motorun yanınada neden sectiğinizi bana yazarsanız sewinirim)
saygılarımla

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
arkadaş tahminimce hidrojende bir lpg gibi gaz olduğundan hatta daha çok yanıcıdır e o zaman motorda çok fazla bi şey değişmeye gerek yok tabi direk hidrojeni kullanacaksan

arkadaşım aslında tam öle deil elektrik motoru olmadan bizim yaptıgımız arac hiç bi işe yaramıyo ben sana bi özet geceyim ozaman:D
şimdi biz hidrojenle calısan araba yaptık we hızımız en fazla 50 km/sa hızdı biz bunu daha cook geliştirmek istiyoruzz acaba biz elektrik motorunu değiştirirsek aracımızın performansı nasıl olur diye merak ediyoruz onun için sizlere bi danışayım dedim belki aramızda bu konu konu hakkında bilgis, olan we wermek isteyen arkadaşlar olabilir
teşekkürler

hidrojenle çalışan arabanın çalışma mekanizması:D

hidrojeni tüplerde depoluyoruz buradan hidrojen yakıt piline(hidrojeni elektronlarına ayırmak için kullanılır we burada elektriğe çevrilir ) geliyor. elektrikde burdan elektrik motoruna aktarılıyor. elektrik motoruda elektriği güç haline çevirip tekerleklere aaktarılıyor

kısaca bu işte

evet aynen böyle. elektrokimyasal reaksiyonlar sonucu elde edilen elektronlarla gerilim üretilip kullanılır. çıkışta ise hidrojen oksijen ile birleşir ve su buharı olarak atılır

hidrojenle elektrik uretılıyor içinde ne olduğunu tam bılmıyorum dıştan gorunuşu iki karbon plaka arası ince kanallar var her iki plakadada iki plakanın arasında kağit gıbı ama özellığını bılmıyorum filtre var bu bahsettığım almanyadan deney setı olarak alınmış mini hidrojenle çalışan elektrık uretecı çıkan elektrim her plaka 0.9 volt uretıyor paralel bağli karbon plakalar vardı 12 volt verıyordu karbon plakaların çapi buyudukçe voltaj sabıt akim 200-250 ampere kadar çıkıyor muş ben gormedım deneyı yapan arkadaş soylemıştı ben bu sisteme 0.9 voltla çalışan bır dc motor sardım sardığım sargı 1.20 mm emaye telden her bobin uç sarım elle tutulamıyacak guçte çevırıyordu motoru uretıllen elektrık

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri