Hidrofor Kumanda

elk_54

Üye
arkadaşlar bizde kuyuya basan pompa var pompa kuyuya kuyuda tesise basıyor.havuzda iki şamandra flatör var.flatörlerin biri düz konumda iken pompa havuza basıyor.diğeri ters konumdayken otomatik hidrofor devreye giriyor.hidroforda iki tane tank var bundada bir gösterge var tesiste atıyorum 6 yha kadar basıyor sonra duruyor 2 ye düşünce şamandra devreye giriyor 6 yha kadar basıyor.şunu bana bi anlatırmısınız kafam karıştı sayın ustalar.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
oradaki durdurup çalıştırma işlemini basınç şalteri ayarlıyor 6 barda durduruyor basınç 2 bara düştüğünde ise pompa çalışıyor öyle tahmin ediyorum mebran tankı varmı orada

evet var motorlarda yıldız üçgen çalışıyor.başınç şalteri nasıl bağlanır.benim anlatmak istediğim şu yıldız üçgen motora iki şamandra bağlıcaz bunları kuyumuza atacaz birincisi kısa devre olunca kuyuya su basımı kesilecek pompadan ikincisi ise hidrofara su basmak için kısa devre konumunda olacak.bilmem anlatabildinmi kafam karıştı.

ustalar şimdi düzelteyim birinci şamandra pompanın kısa devre olunca pompa devreden çıkıyor ikincisi ise hidroforun yıldız üçgen motor flatör kısa devredeyken giriyor.bide hidrafor basınç şalterleriyle ve yıldız üçgen çalışıyor.hidroforun flatörü kuyuda su kalmayınca devreye giriyor.

--------------
şalteri değil flatörü.özür

Uygun Kelime yerine yazılmıştır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
flatörlerin 2 adet kontagı bulunur 1 NO 2 NC tek flatörle işi cözebilirsin flatör aşagı dogru bakarken bir kontagı cıkış verir deponun boş oldugunu gösterir depoyu dolduracak motora sinyal gönderir (kontaktörün yada start butonunun cıkışını enerjilendirir) floter yukarı konumda iken ise diger kontagı cıkış verir hidroforun devreye girer basınc şalteri ile( motorun büyüklügüne göre devreye direk baglanmaz) devreye girmesi gerekiyorsa şalterin sadece bir kontagını kullanarak kontaktörü enerjilendir yani flatöre gönderdigin enerji flatörün cıkışından sonra basınc salterine gelsin basınc şalterinden sonrada kontaktöre gitsin sorunuzdan bunu anladım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,610
Son üye
cagriaytmz

Yeni konular

Geri