Hidrofor hıçkırık tutmuş gibi

Hava tanki 5 bar. Flatoru kisa devre yaptim ondada sikinti yok. Cekvalf var. Manuel kontaktore bastigimda gayet iyi calisiyor fakat pano uzerinden enerjilendirdigimde 10 saniyede 5 defa devreye girip cikiyor.basinc salteri saglikli calisiyor. Yapmadigim tek sey Under ground un soyledigi kontaktorun bobinine gelen gerilim.
Flatör anlam ve görevi ayrı; basınç presostat anahtarı görevi ayrıdır. Hangisinden bahsediyorsun. Flatör, tansın su aldıgı depoda bulunur. Su yoksa, hıdrofor kuru çalışmasın dıye baglanmıştır.

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Hepinize tesekkurler ustalar. Sifir aldigimiz halde kontaktor bobini arizali cikti. Bu arada once cekvalf i degistirdim. Ayni sorun devam etti. Kontaktoru degistirince sorun cozuldu. Demek ki sifir olsa bile arizali olabiliyormus.

Bu mevzuya bir ilave yapayım. Genleşme tankının hattaki basıncı stabil hale getirmek gibi bir görevi yok . Tek yaptığı hatta meydana gelebilecek yüksek basınçları sönümlemek. Bir ara arıtma tesisi ilede uğraştım işyerinde. Bu nalet malzemelerin patlayan diyaframlarindan gına gelmişti.

Ben tanki hic dusunmedim patlak olsa surekli calisirdi. Sadece sifir alinan panoda ki kontaktorun arizali cikmasi tuhaf geldi. Bi degistirmedigimiz o kalmisti. Tekrar tesekkurler.

Hepinize tesekkurler ustalar. Sifir aldigimiz halde kontaktor bobini arizali cikti. Bu arada once cekvalf i degistirdim. Ayni sorun devam etti. Kontaktoru degistirince sorun cozuldu. Demek ki sifir olsa bile arizali olabiliyormus.
Diger panoda da ayni olayi yapti sifir pano taktık. Fakat gerilimi olcmedik. Olabilir.
Zeybek usta motora enerji verir vermez yapiyor bu olayi. Basinctan olacagini sanmiyorum
Cevabında, dıger panodada olay aynı dıyorsun. Her iki kontrol panosundakı kontaktör bobınlerimi arızalı aynı anda ??
Ben tanki hic dusunmedim patlak olsa surekli calisirdi. Sadece sifir alinan panoda ki kontaktorun arizali cikmasi tuhaf geldi. Bi degistirmedigimiz o kalmisti. Tekrar tesekkurler.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri