hidrofor grubu basınç ayarı nasıl olmalı?

motorun dönüş yönü ters olabilir, filtre kirli olabilir( yeterli suyu emiş yapmaz ), pompa arızalı olabilir kontrol ettinizmi bunları

Arkadaşlar kolay gelsin!
Aynı sorun bende de var, şalter dolabında düzenleme yaptım. Üç sorunum ve sorum var:
1) bozulan ETNA basınç şalterini (6 kontakt), WELKO (4 kontakt) ile değiştireceğim.
Neye dikkat etmem gerek ???
(arada depo boş konumu için FLATÖR var).
2) Galiba E-Motor terse dönüyor (mu? / Olabilir mi?), çünkü basınç çok yavaş ve 4 bar'ın SORU: Yönünü nasıl terse çevirebilirim?üzerine çıkmıyor...
3) E-Motor üç (3) FAZlı, ama bağlayan tek (1) faz bağlamış ve bobin/sarım girişlerindeki KÖPRÜYÜ kaldırmamış. Anladığım kadarıyla (elektrikçi değilim, makineciyim) tek faz giriş, üç ayrı sarıma da, köprü vasıtasıyla tek fazı paralel dağıtmış...
(AMA kontaktörden motora gelen kablo 4x2,5. İki (2) faz ucu kesmiş/körlemiş bağlamamış...
FAKAT Kontaktörden çıkış 3x FAZ (4x2,5)..
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.
BAHA
NE YAPMALIYIM?

Hidrofordan anlayan bir elektrikçi ! çağırsanız iyi olur.

Arkadaşlar hidrofor motorunun üstündeki etikette yazılan değerlerden hangisi bar basıncıdı
WhatsApp Image 2021-05-18 at 13.32.43.jpeg
r

sanırım hiç biri

sanırım hiç biri
Ya seydi nasıl olur, üretici firmalarla görüştüm biri diyor 134 ü 10 bölünce bar veriyor başkası diyor 8,9 yazan yer 8 kademe 9 bar mış falan filan, üretici firmada denk geldiğim teknik yardımcı bile yardımcı olamadı seydicim nasıl halledeceğiz bunu :)

ben o etikette basınç ile ilgili tek bir şey göremedim, hatta gözlüklerimi takıp bir daha okudum ama yok, orada yazan 400 voltta 8,9 amper çeker 400 volt yıldız bağlantı 220 üçgen devir ve kaç metre yükseğe basar bilgileri var

Sanırım yükseklik ve debiden hesaplanabiliyor. Belki de basınç bilgisi gerekmez, hangi yüksekliğe nekadar su basacağı yeterlidir düşünülmüştür.

5,7-13,4 bar basınç ,33-165 lt /dk su verebilirmiş.Kuyu dahil,basma yüksekli-
ği 57 metre ise 165 lt /dk,134 mt ise,33
lt / dk su verebilir teorik olarak.Boru çapı
ve boru boyuna bağlı olarak bu değerler düşebilir.

Son düzenleme:
ben o etikette basınç ile ilgili tek bir şey göremedim, hatta gözlüklerimi takıp bir daha okudum ama yok, orada yazan 400 voltta 8,9 amper çeker 400 volt yıldız bağlantı 220 üçgen devir ve kaç metre yükseğe basar bilgileri var
Sen ne mübarek bir insansın :) Gözlüklerine hayran. Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri