hidrafor stop etmiyor

otomatik olarak durması gereken pompa hidrafor stop etmiyor acaba ne olabilir sistemde kaçak yok,basınç şalteri arızalı olabilrmi ...şimdiden teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
otomatik olarak durması gereken pompa hidrafor stop etmiyor acaba ne olabilir sistemde kaçak yok,basınç şalteri arızalı olabilrmi ...şimdiden teşekkürler

Evet,hava kaçağı yoksa,musluklar da tam kapalı iken sürekli devrede kalıyorsa eğer,kontakları yapışıp kalmış da olabilir veya ayar vidasıyla üst basınç değerlerine ayarlanmış da olabilir yanlışlıkla.Öncelik olarak preostat (basınç şalterinin) kapagını açıp mevcut ayar durumunu ve kontakların fiziki durumunu bir gözden geçirin.Kolay gelsin.

Hidrafor'a su gelmez ise basınç olmayacağından stop etmez su var ise pompa hava alıyor basınç oluşmuyor olabilir topdaki hava azalmış olabilir basınç şalterinin ayarıyla oynayın düzelebiliyorsa sorun yok...

hidrofor üzerinde ki basınç göstergesi motor çalışıyorken hareket ediyor mu. devamlı çalışırken basıncın yükselmesi gerekir. mesela 5 barda durması gerekirken devamlı yükselmesi lazım ki bu da su tesisatının dayanmayacağı anlamına gelir. su girişinde motora yeteri kadar su geliyor mu basınç balonun sağlam mı basınç göstergesi çalışıyor mu bunlara bak istersen Benim başıma gelenler basınç anahtarı arızalanmıştı. değiştirdim ve ayarını yapıp düzeltmiştim. bir de hidrofor motorunun salyangoz ile bağlandığı kelepçeyi kontrol et zaman içinde gevşeme nedeni ile kafa sıyırabiliyor ya da salyangoz dağılmıştır.

Motorun ters dönme ihtimalini kimse dikkate almıyor... veya bypass ta yapabilir, müdahaleden önce bunlara dikkat etmek gerekir...

motor basınç şalteri kapatıp açma yapıyorsa basınç tankı patlak hiç durmuyorsa basınç şalteri arızalıdır slm

motorun çıkış vanasını ve hidrafor tankına giden vanayı kapat öyle test 2 vanayıda kapadın durmuyorsa hidrofor fanları tıkalı olabilir kırık olabilir diğer ihtimalde basınç otomatiği arızalıdır yada takılı kalmıştır

Öncelikle basınç saatine bakın durması gereken basınca kadar basabiliyor mu suyu?

selam arkadaslar forumda mesajlar nereye geliyor yoksa forumda konularla ilgilenen yok mu? bir konu dabilgi almak istedim ama hala cevap yok

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri