hidrafor stop etmiyor

selam arkadaslar forumda mesajlar nereye geliyor yoksa forumda konularla ilgilenen yok mu? bir konu dabilgi almak istedim ama hala cevap yok
sorununuz neydi

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
ARKADAŞLAR BİZİM KURUM 4 KATLI STATNDART POMPALI HİDROFOR KURULU BUNDAKI SORUN ŞÖYLE ARADA MESELA MOTORUN BİRİ SÜREKLİ ÇALIŞIYOR HİÇ STOP ETMEDEN NERDEYSE TESISATTA BIR YERLERI PATLATACAK YAKLAŞIK BIR AY ONCE YINE YAPMISTI BUGUN YINE YAPTI BOYLE OLDUGUNDA PANOSUNDAKI PAKET ŞALTERI KAPATIYORUM BELLI BIR SURE SONRA ACTIGIMDA NORMALE DONUYOR KIME SORSAM FAKLI FARKLI ARIZALAR SOLUYOR KİMİ BEYINDEN KIMI MEBRANDAN KIMI HAVADAN KIMI BASINCTAN DIYOR EN SON BUGUN BIR BOBINAJCIYLA GORUSTUM BASINC ŞALTERI ARIZALIDIR YANI DURUK ŞALTER DEDI BENDE ACABA BEYINDEMI SIKINTI VARMI DIYE DUSUNUYORDUM ARKADASLAR BUNUN ARIZASI BU ŞALTERDENMI YAPAR YARDIMCI OLABILRISENI Z SEVINIRIM
motor basınç şalteri kapatıp açma yapıyorsa basınç tankı patlak hiç durmuyorsa basınç şalteri arızalıdır slm
RKADAŞLAR BİZİM KURUM 4 KATLI STATNDART POMPALI HİDROFOR KURULU BUNDAKI SORUN ŞÖYLE ARADA MESELA MOTORUN BİRİ SÜREKLİ ÇALIŞIYOR HİÇ STOP ETMEDEN NERDEYSE TESISATTA BIR YERLERI PATLATACAK YAKLAŞIK BIR AY ONCE YINE YAPMISTI BUGUN YINE YAPTI BOYLE OLDUGUNDA PANOSUNDAKI PAKET ŞALTERI KAPATIYORUM BELLI BIR SURE SONRA ACTIGIMDA NORMALE DONUYOR KIME SORSAM FAKLI FARKLI ARIZALAR SOLUYOR KİMİ BEYINDEN KIMI MEBRANDAN KIMI HAVADAN KIMI BASINCTAN DIYOR EN SON BUGUN BIR BOBINAJCIYLA GORUSTUM BASINC ŞALTERI ARIZALIDIR YANI DURUK ŞALTER DEDI BENDE ACABA BEYINDEMI SIKINTI VARMI DIYE DUSUNUYORDUM ARKADASLAR BUNUN ARIZASI BU ŞALTERDENMI YAPAR YARDIMCI OLABILRISENI Z SEVINIRIM

ARKADAŞLAR BİZİM KURUM 4 KATLI STATNDART POMPALI HİDROFOR KURULU BUNDAKI SORUN ŞÖYLE ARADA MESELA MOTORUN BİRİ SÜREKLİ ÇALIŞIYOR HİÇ STOP ETMEDEN NERDEYSE TESISATTA BIR YERLERI PATLATACAK YAKLAŞIK BIR AY ONCE YINE YAPMISTI BUGUN YINE YAPTI BOYLE OLDUGUNDA PANOSUNDAKI PAKET ŞALTERI KAPATIYORUM BELLI BIR SURE SONRA ACTIGIMDA NORMALE DONUYOR KIME SORSAM FAKLI FARKLI ARIZALAR SOLUYOR KİMİ BEYINDEN KIMI MEBRANDAN KIMI HAVADAN KIMI BASINCTAN DIYOR EN SON BUGUN BIR BOBINAJCIYLA GORUSTUM BASINC ŞALTERI ARIZALIDIR YANI DURUK ŞALTER DEDI BENDE ACABA BEYINDEMI SIKINTI VARMI DIYE DUSUNUYORDUM ARKADASLAR BUNUN ARIZASI BU ŞALTERDENMI YAPAR YARDIMCI OLABILRISENI Z SEVINIRIM

RKADAŞLAR BİZİM KURUM 4 KATLI STATNDART POMPALI HİDROFOR KURULU BUNDAKI SORUN ŞÖYLE ARADA MESELA MOTORUN BİRİ SÜREKLİ ÇALIŞIYOR HİÇ STOP ETMEDEN NERDEYSE TESISATTA BIR YERLERI PATLATACAK YAKLAŞIK BIR AY ONCE YINE YAPMISTI BUGUN YINE YAPTI BOYLE OLDUGUNDA PANOSUNDAKI PAKET ŞALTERI KAPATIYORUM BELLI BIR SURE SONRA ACTIGIMDA NORMALE DONUYOR KIME SORSAM FAKLI FARKLI ARIZALAR SOLUYOR KİMİ BEYINDEN KIMI MEBRANDAN KIMI HAVADAN KIMI BASINCTAN DIYOR EN SON BUGUN BIR BOBINAJCIYLA GORUSTUM BASINC ŞALTERI ARIZALIDIR YANI DURUK ŞALTER DEDI BENDE ACABA BEYINDEMI SIKINTI VARMI DIYE DUSUNUYORDUM ARKADASLAR BUNUN ARIZASI BU ŞALTERDENMI YAPAR YARDIMCI OLABILRISENI Z SEVINIRIM
Basınç şalteri ayar değerine bakın. Hidrofor çalışırken tornavida ile set değerini düşürün. Eğer hidrofor devreden çıkıyorsa ne ala. Yok eğer devreden çıkmıyorsa zaten yüksek basınçta hiç çıkmaz. Şalter değişimi gerekir. Hem su hem elektrik bağlantıları sökülüp değiştirilmeli. Genleşme tankı membranıda patlaksa hidrofor basıncı sabit tutamaz. Çok hızlı basınç değişimi olur. Hidrofor sürekli devreye gir çık yapar. Bunun da kontrolü hidroforu kapatıp tank üzerindeki mono metreyi kontrol edin. Etiket değerinin altına düşmemesi lazım. Üzerindeki hava şişirme sibobundan da hafif basınca su gelmemesi lazım.

otomatik olarak durması gereken pompa hidrafor stop etmiyor acaba ne olabilir sistemde kaçak yok,basınç şalteri arızalı olabilrmi ...şimdiden teşekkürler
basınç şarterinde bir küçük birde buyuk vida vardır. büyük vida devreden çıkarır. küçük vida devreye alır. senın basınç şarterin sıkıntılı yada tank var ise o patlak ondan yapabilir.(mebran)

basınç şarterinde bir küçük birde buyuk vida vardır. büyük vida devreden çıkarır. küçük vida devreye alır. senın basınç şarterin sıkıntılı yada tank var ise o patlak ondan yapabilir.(mebran)
Büyük vida basınç ayarı, küçük vida diferansiyel değeri yani + ve - çalışma fark değeridir.

Bilginiz için teşekkürler ama Çalışma sahasında bazan işin anatomisi pek lazım olmuyor. o anda arızayı çözmek gerekir.
Eyvallah bende bu işleri kurcalaya kurcalaya öğrendim. Yoksa kimseden öğrenme şansım olmadı.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,892
Son üye
bekmezci

Yeni konular

Geri