hex dosyasını pic e yazmda problem yaşıyorum

coder1

Üye
hex dosyasını pic e yazmda problem yaşıyorum arkadaşlar.Yazdığım çok basit bir kodu ve birkaç resimi koyuyorum bi göz atıp bilgilerinizden faydalandırabilirseniz çok memnun olurum.Teşekkürler

Ekli dosyalar

• hsn.rar
    61 KB · Görüntüleme: 0
Sn.coder1 yazdığınız kod proteus ta sağlıklı bir şekilde çalışmakta, tek gördüğüm sorun, tabi gözle izlemek için sorun diyebiliriz. yoksa sorun olarak dile getirmek yanlış olur. Kayma hızının hızlı gerçekleşmesi.

Programlayamama konusuna gelince de, sorununuz büyük bir ihtimalle programlayıcınızda yada programınızın seri portu açamamasından kaynaklanıyor. o sebebten bişey söylemek ya da yorum yapmak pek doğru olmaz. tabi pic inizin arızalanmış olma olasılığıda ihtimaller dahilinde.

Saygılar

coder1 arkadaşım hangi tip programlayıcı kullanıyorsun öncelikle brenner mı yoksa bilgisayarın RS232 portunu mu kullanıyorsun bunlar önemli. eğer brenner tipiyse pici yerleştirdiğin zaman identify demen gerekiyor. eğer picini identify dedikten sonra tanıyorsa picinde sorun yok demektir(not: öncelikle 16f serisi mi 18f serisi mi ayarlaman gerek). ondan sonra ne oluyor yukleme bitince ok yazısı göruyor musun ekranda.eğer görmuyorsan programlama konusunda sorun var demektir. yani biras bilgi vermen gerek

baska bir pc de denediniz mi yada veri kablosunda sorun olabilir baska programlar deneyin buyuk ihtimal bu sorunlardan kaynaklanıyor olabilir

programda sorun olursa zaten derlerken hata verir.
hex kodunu yazdırmadan once programdan pcinizin tipini seçiniz.
ayarlarından programlayıcınzın girşlerini(com mu usb mi )ayarlayınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri