hex. dosyası

Standart hex dosyası nasıl kaydedilir.
merhaba arkadaşlar elimde 16f 877 ile yazılmış kayan yazı dosyası var. proğramdaki '' çağıntürkoğlu'' yazısını 'ataturk myo' yazısı ile değiştirmem gerekiyo değiştirip hex dosyasını atacak birisi varmı? üniversite projem çok önemli yardımcı olun lütfen

#include <16F877.h>
#use delay(clock=4000000)
#define use_portb_lcd TRUE
#include <lcd.c>
#use fast_io(b)

void main()
{
char dizi[15]={'C','a','g','i','n',' ','T','u','r','k','o','g','l','u',' '};
int boy=15;
int i,j;
i=j=0;

Lcd_init();
while(TRUE)
{
for(j=0 ; j<boy+1 ; j++)
{
for(i=j ; i<boy ;i++)
{
printf(lcd_putc,"%c",*(dizi+i));
}
for(i=0 ; i<j ;i++)
{
printf(lcd_putc,"%c",*(dizi+i));
}
delay_ms(150);
lcd_gotoxy(1,1);
}
}
}
------------------

evet kimse bilmiyor.
üniversite projen ve bu kadar basit bir konuyu sorduktan sonra, üstüne şimdi kimse bilmiyo mu dersen, beklersin sadece. bu kod ne ile yazılmış, nedir nasıl derlenir bilmeden hazır bir şeyi ödev olarak vermek uygun da değil. araştırıp nasıl yapıldığını bulabilirsin. bunu hazır sorarak değil, nette arayarak yapman daha hızlı da sonuç verecektir. tabi üniversite okuduğuna göre sonuca da nasıl ulaşman gerekeceğini artık biliyorsundur.

Selamın Aleyküm Ustalarım hayırlı geceler yeni konu açmak istemedim bir tane hex dosyasını W32DasmTR adlı program ile asm ye cevirttim lakın .alf ve .wpj uzantılı cevirdi neyse ben yapmak istediğimi .alf uzantılı dosyada yaptım ama geri ben bunu hex dosyasına nasıl cevireceğim bir türlü başaramadım bir yardım ederseniz sorunum düzelir inşeAllah

Ustalarım bu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Merhaba,
Koruma altına alınmış kodları çözmek,tadil etmek,istenildiği gibi kullanmak pek olası değildir.Zaten korumanın amacı da budur.Kodları çözmek için harcanacak zamanda işinize yarayacak programı yazmak daha kolaydır.

Tekrar hex dönüştürme kalmıştı tek ama yine de teşekkürler

Merhaba,
Evet haklısınız da maalesef ticari yazılımlar korunuyor.

w32dasm bir intel 32 bit uyumlu decompiler dır hali ile başka bir işlemci ve os için çevrim pek mümkün değil gibi.

.hex neyin .hex dosyasıdır? hangi işlemci?

hangi aracı nerede kullanılması gerekli olduğunu araştırmanız gerekli.

ilk konu eski olsa da .hex dosyası içerisindeki görünen karakterleri değiştirsen bile aynı satırın kontrol byte nı da düzenlemen gerekli...

olmaz değil ancak uğraşılması gerekli.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,906
Son üye
maniacrelax

Yeni konular

Geri