her sey yasak neden

ephesus83

Üye
sayın yoneticiler formda dikkat ederseniz her sey yasaklanmaya basladı nereye dogru gidiyoruz amac formdan uyeleri sogutmak mı ? paylasım yapılmayan cogu programları diger formlar yayınlamakta ben anlamadım bi yerlerde bi yanlıs var ama?:(

sayın yoneticiler formda dikkat ederseniz her sey yasaklanmaya basladı nereye dogru gidiyoruz amac formdan uyeleri sogutmak mı ? paylasım yapılmayan cogu programları diger formlar yayınlamakta ben anlamadım bi yerlerde bi yanlıs var ama?:(

Sn. Üyemiz bu konuyu Otomasyon bölümünde açarakta bir kural hatası yapmışsınız. Konunuz Soru-Görüş ve Şikayetler bölümüne taşınmıştır. Bu konuyu açmadan önce forum kurallarımızı tekrar bir kez daha okumanızı tavsiye ediyorum

Sayın ephesus83 amacımız hiçbir üyemizi forumdan soğutmak değil forumun devamlılığını sağlamaktır. Yasaklardan kasıt ettiğiniz sanıyorum ki programla birlikte crack, serial, patch gibi paylaşımlar. Bu tip paylaşımlar forumun tamamen kapanma tehlikesi ve bazı üyelerimizin hukuki yönden ceza alma durumu söz konusu olduğu için çok uzun süre önce yasaklanmıştır. Bizim forumumuz çok göz önünde dolayısı ile bir çok büyük firma tarafından çok yakından takip ediliyor ki büyük firmalardan bir çok sponsorumuz da var. Bu sponsorlarımız sayesinde bu güne kadar 2 defa win otomasyon fuarına katıldık, üyelerimize onlarca yüzlerce hediye dağıttık. Bir yandan bu firmaların crackli programlarını paylaşıp bir yandan da sponsorluklarını nasıl temin etmemizi bekliyorsunuz? Crackli program paylaşımı sonucunda doğacak yasal sorunlardan dolayı direk forumun sahibi sorumlu tutuluyor. Forumun devamlılığı için crack, serial, patch tarzı paylaşımlar yasaktır ve öyle kalacaktır.

sayın ephesus83

bende bu konuda bir şey eklemek istiyorum. yaklaşık 2 yıl önce herkesin ismini bildiği kurumsal bi firma programları forumda yayınlanıyor diye bizi mahkemeye vereceğini belirtti. tabi biz tüm illegal programları kaldırdık. daha sonra bu firmadan bi kaç yetkiliyle görüşme imkanımız oldu ve kendilerine bir çok forumda programlarının bulunduğunu neden bize yaptırım uygulamasında bulunmak istediklerini sorduğumuzda bizim büyük ve göz önünde olan bir forum olduğumuz için dedi :).

saygılar...

arkadasım bence olması gereken bır kural arkadaslar guzel acıklamıs.. zaten eğer cok bir isteğin olursa özelden yollanabılıyor.. benım aldıgım bırkac program oldu

uygulamanızı tebrık edıyorum yazılım proğram konusunda madem bukadar tıtızsınız sayın yonetıcıler kuçuk yazılımlarda olsa mesela PİC yazılımları gonderen yanı proğramı veren yardımcı olmak oğretmek amaçlı verıyor alanlar var ıspatla dersenız ıspatlıyamam ama yazılımla alakası yok burada ıyı nıyetlı arkadaşlarımızı kullanarak yazılım yaptırıyor ve tıcarı amaçlı kullanıyor bana bırı geldı yazılım ıstedı fıyat yuksek gordu gıder kontrolkalemı veya başka formlardan bedavaya alırım dedı madem yazılımlara karşısınız bu bahsettığım yazılımlarada karşı olun bu bahsettığım şahısları sız bızlerden daha ıyı tanıyorsunuz bır seferle kalmıyor bu kişiler

uygulamanızı tebrık edıyorum yazılım proğram konusunda madem bukadar tıtızsınız sayın yonetıcıler kuçuk yazılımlarda olsa mesela PİC yazılımları gonderen yanı proğramı veren yardımcı olmak oğretmek amaçlı verıyor alanlar var ıspatla dersenız ıspatlıyamam ama yazılımla alakası yok burada ıyı nıyetlı arkadaşlarımızı kullanarak yazılım yaptırıyor ve tıcarı amaçlı kullanıyor bana bırı geldı yazılım ıstedı fıyat yuksek gordu gıder kontrolkalemı veya başka formlardan bedavaya alırım dedı madem yazılımlara karşısınız bu bahsettığım yazılımlarada karşı olun bu bahsettığım şahısları sız bızlerden daha ıyı tanıyorsunuz bır seferle kalmıyor bu kişiler

Sn tekin126;
Bu hassasiyet lisanslı programlar için geçerlidir. Yazdığınız tarzda bir programı yazıp ,yardım amaçlı başkasına verme olayında hak sahibi programı yazıp veren kişidir. Başkasına verdiğine göre de bu hakkından feragat etmiştir. Kimse kendi rızası haricinde kimseye yardım etmez.

Ayrıca bir de forumda tartışılan konularda verilen tavsiyeler, bilgiler de var. Bunlar da müşavirlik hizmeti sayılır ve maddi değeri vardır. Fakat forumumuzdaki iyi niyetli üyelerimiz, birbirlerine karşılık beklemeden yardım etmektedirler. Zaten forumumuzun da kuruluş ruhunda bu tavır vardır.

Yabancı çoğu otomasyon forumunda cra ck dağıtımı serbest. herkez birbiriyle yarışıyo en son versiyonu ben buldum alın diye.. burda da eski bile olsa bi program bulan paylaşan adama defol git gibi davranılıyor paylaşımı siliniyor. yabancı forumlar nasıl yapıyor bu işi anlamadım ben.

Yabancı çoğu otomasyon forumunda cra ck dağıtımı serbest. herkez birbiriyle yarışıyo en son versiyonu ben buldum alın diye.. burda da eski bile olsa bi program bulan paylaşan adama defol git gibi davranılıyor paylaşımı siliniyor. yabancı forumlar nasıl yapıyor bu işi anlamadım ben.

SnOsman;
Anlaşılmayacak bir durum yok. Adı üzerinde yabancı forumlar. Kontrolkalemi.com tamamen yerli bir forumdur ve T.C. Anayasasının belirlemiş olduğu biçimde Kanunlara uyar. Bu bilgiler Forum kurallarımızda kabul etmiş olduğunuz şartlarda da yazmaktadır.

Daha da detaylı mesaj aşağıdaki linktedir.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/soru-gorus-sikayetler/38949-sey-yasak.html#post220895

Forum istatistikleri

Konular
127,962
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri