Her elektrik motoru Generatör olarak çalıştırılabilir mi?

İltifatınız için çok teşekkürler sayın mukavemet. Elimizden geldiği, dilimizin döndüğünce yardımcı olmaya çalışıyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
her motor aynı zamanda konjektör dür motorun devri sarımı nın ürettiği voltaja bağlıdır sadece dc voltaj alırsın inşaatçıların kullandığı konjektör veya altarnatör bu prensiple çalışır betona vibrakasyon yaparlar

DC motorlar aynı zamanda dinamodur.Sorunsuz çalışır.AC sincap kafesli mototla başarılı olanı duymadım.Ancak yıllar önce rotoru sargılı AC motor ile elktrik üretmiştik.Üzerinden çok zaman geçti.

Merhaba AC 3 fazlı asenkron motor ile de sincap kafesli olsada olur. Önemli olan rotor kısmına 120 derece açı farklı olarak güçlü bir manyetik akı oluşturacak kadar yüksek gaus oranına sahip neoidyum mıknatıslar koyarak ve motou bu şekilde toplayıp bobin bağlantılarını yıldız yaparsanız eğer gerilim alırsınız ve eğer sargılarınızın kesiti kalınsa akım değeri olarakta yüksek amper elde edebilirsiniz.

Merhaba AC 3 fazlı asenkron motor ile de sincap kafesli olsada olur. Önemli olan rotor kısmına 120 derece açı farklı olarak güçlü bir manyetik akı oluşturacak kadar yüksek gaus oranına sahip neoidyum mıknatıslar koyarak ve motou bu şekilde toplayıp bobin bağlantılarını yıldız yaparsanız eğer gerilim alırsınız ve eğer sargılarınızın kesiti kalınsa akım değeri olarakta yüksek amper elde edebilirsiniz.
arkadaşım sen motoru dağıttın tekrar birleştirdin. dc yaptın. ha stator ha rotor mıknatıs olduktan sonra elektrik verirsen çalışır,dışarıdan çevirirsen elektrik üretir.

arkadaşım sen motoru dağıttın tekrar birleştirdin. dc yaptın. ha stator ha rotor mıknatıs olduktan sonra elektrik verirsen çalışır,dışarıdan çevirirsen elektrik üretir.
Aslında motoru alternatör çevirmiş oldum rotor tarafında devir verildiğinde değişken manyetik alan oluşturdum

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri