Herşeyim Tamam Bir Dinamom Yok

Degas

Üye
öncelikle ben 18 yaşında lise 4 öğrencisiyim evimiz çatı ve çok güzel rüzgar var buradan elektrik üretmek istiyorum ancak tribünle deil kaşıklarla üretmeyi planlıyorum yani kaşıkları yere paralel ancak oyukluğu dik olacak şekilde bi tahta vs. nin üstüne sabitleyeceğim ona bir dinamo takacağım çıkan elektrik transformatöre ordanda ampul, tv , buzdolabı gibi yerlere gidecek

bende bulunan malzemeler ise 15 volt giriş 220 volt çıkış transformatör, kaşık,kablo,vida,vs.

tek eksiğim 15volt çıkış sağlayacak bir dinamo bunu kendim yapmayı düşünüyorum gerekli malzemenin bende olduğunu düşünüyorum yardım edecek, fikir verecek arkadaşlara şimdiden teşekürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Cevap Bekliyorum Lütfen Yardım Edin ...

araba şarz dinamosu kulanabilirsin 15 volt verir içindeki diyot girişlerinden ac volt alabilirsin.

ahnur teşekür ederim bilgilendirme için.

konuyla ilgili forumda arama yaparsanız şef arkadaşımızın rüzgar türbünü yapımıyla ilgili yazılarını bulabilirsiniz. sadece dinamo size yetmediğini ve direk transformatörden yararlanamayacağınızı göreceksiniz invertör kullanmanız gerekecek daha detaylı bilgi için sayın şef'in yazılarını okumanızı tavsiye ederim

invertör ve bunun yanıda regletörde lazım olacak en azından gerilim ve akımı yüke göre dengelemek için

trafo ile yapma bence, şarj konrol cihazı almanı tavsiye ederim.başarılar

alternatörü nasıl yapıcağımı bilmiyorum aslında bi kaç bişey araştırdım ancak yardım olmadanda olmuyor,

Sn. sefin trübün kanatlarını kullanmaya karar verdim. ancak hala bi alternatör yapamadım ben bu işleri çok kolay sanıyordum ancak çook zormuş :)

m_salih invertör ve regülatör demiş doğru gerilimi ve akımı dengede tutmam lazım teşekür ederim .

veliusta59 sanırım aküde depolamıycam direk kullanıcam olmazsa aküye depolar snra kullanırım teşekür ederim.

Kamyon Dinamosu kullanmanı öneririm.. Daha sağlıklı olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,165
Kullanıcılar
449,930
Son üye
oguuz680

Yeni konular

Geri