herşey bass için

ya arkadaşlar bana hakiki yani sahte olmayan 1000 w+sub buffer çıkışlı anfi lazım ilgilenenlerin cevaplarını bekliyorum.şimdiden tşk ederim.şemanın nasıl olduğu önemli değil büyük küçük mosfet bjt vb......

Bu devre 400W ama emin ol vucudunda saglam deri bırakmayacaktır. Şunu da sakın unutma; Gercek 1000W dedigin sesle çeliğin yamultulduguna uygulama anında şahit olmustum. Yani sen bosver bence onu :) 400W ses demek ayakta duran insanı sırt üstü yere yatırabılecek güç demek. Umarım yardımcı olabilmişimdir ;)

Bu Arada Baskı Devresini Çıkarabilir ve Bana da yollayabilirsen sevinirim :D

Ekli dosyalar

• 400w.jpg
    400w.jpg
    55.6 KB · Görüntüleme: 202
Moderatör tarafında düzenlendi:
Elfelektroniğe kesinlikle katılıyorum zira büyük stadlarda bile ses sistemi 800 Watt civarında 1000 Watt sesi odanızda çıkartmaya çalışırsanız duvarları yıkılıcaktır muhtemelen :)

Devrenin Baskı Devresini temin ettim. Talep gelirse burda yayınlayabilir, ya da yeni konu açabilirim...

Buyrun Baskı Devre...

NOT: Ares (lyt) uzantısını kabul etmedigi için (JPG) oalrak kaydetmek zoruna kaldım...

Ekli dosyalar

• 400W Mosfet.jpg
    400W Mosfet.jpg
    86.7 KB · Görüntüleme: 180
Moderatör tarafında düzenlendi:
Ellerinize Saglik Kardeste Senden Ares Proje Kaydini Istesem

elfe haklı anfi satanlar en uç frekansın değerini yazıyorlar. yani bi nevi yalan söylüyorlar.1000 watt'ta ne cam kalır ne kulak

arkadaşlar hocamın yalancısı olarak bir konu belirtmek isterim.anfilerin çıkış gücü katsayısı olarak esas alınan deger 1.1 katsayısı olarak aklımda kalmış.yalnız üretici firmalar bu degeri op-amp entegrelerini kalitesine veya kendi hesaplarına göre uygulayarak katsayı değeri olarak 10 çarpanını kullanmaktadır. yani çıkış katsayısı yükselteç olarak esas degeri 50 watt olan bi anfi yükseltme kaysayısı ile 55 watt olurken ,üretici firmalar kendi hesapları bazında 10 katsayısını kullanarak 50 watt olan esas değeri 500 watt olarak belirtmektedirler.bunu en basit şekilde normal evinizde kullandığınız müzik setlerinin üzerinde yazan 2*250 watt veya daha yüksek değerli etikete ragmen çıkışın normal desibellerde olduğundan gözlemleyebilirsiniz.eğer entegreleri tanıyor veya okuyabiliyorsanız bunların etiket değerlerini internetten öğrenebilirsiniz.çoğu tda serisi olan bu entegreler yuksek çıkışlı olmamalarına ragmen muzik seti uzerindeki kağıt etikete kanabilirsiniz.çıkış gücü hesabını teknik olarak internetten bile elde edebileceğiniz formüllerle kendiniz hesaplayabilirsiniz.

kendi yapımım mj 15003 ve 15004 lü anfi ile yaklasık 480 490 waat arası güc alıyorum ve kullandıgım kolonlar 2 adet 38cm servo 2 adet 25cm kamosonic bass odamın büyüklügü 20 metrekar bi alan ve ben sesi yarıladıgım zaman üzerimdeki elbiselerin oynamaya basladıgını hissediyorumm bu arada her zaman RMS deger önemlidir.... piyasada satılan bır cok üründe Rms degerleri ufak yazar ve peak degeri olan gerçekle tamamem ilgisi olmayaz rakamları eşşek gözü gigiyazarlar bu alıcıyı altdaymaya yönelik bir harekeetir ve ne yazık kı arada sırada arkadaslar arasında konusmalarda duyuyorum adam dıyor bende kolon var 1000 lık anfi var 1000 lık su var 1000 lık bi bilseler ellerindeki malzelerın 10 luk veya 100 luk oldugunu bence biraz bilgi sahibi olmak en iiyisi bu konularda

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,597
Son üye
CTure

Yeni konular

Geri